Scroll Top

Program warsztatów: “Zarządzanie produkcją w dobie cyfrowej transformacji”

Czy Twoja firma jest gotowa na Przemysł 4.0?

WPROWADZENIE

Chcąc odnieść sukces w erze Przemysłu 4.0 polscy producenci muszą w pełni korzystać z potencjału danych z systemów informatycznych, danych nieustrukturyzowanych i danych pobieranych w czasie rzeczywistym, aby podejmować na ich podstawie decyzje, które pozwolą zrównoważyć jakość i wydajność produkcji.

Program warsztatów został opracowany z myślą o właścicielach i kadrze kierowniczej przedsiębiorstw produkcyjnych, którzy stoją przed wyzwaniem opracowania precyzyjnej wizji przyszłości i strategii cyfryzacji zakładu produkcyjnego do wdrożenia koncepcji Przemysłu 4.0. W 5 modułach łączymy zagadnienia teoretyczne wraz praktycznymi ćwiczeniami, które wspierane sią inspirującymi przykładami (case study) wdrożenia koncepcji Przemysłu 4.0.

METODYKA WARSZTATÓW

  • Program warsztatów ma charakter autorski i został opracowany na bazie doświadczeń trenera, wynikające ze współpracy z organizacjami przy doskonaleniu ich systemów zarządzania.
  • Uczestnicy uzyskają praktyczny komentarz w odniesieniu do prezentowanego materiału, ukierunkowany na zagadnienia ich organizacji i problemów.
  • Indywidualne konsultacje, omówienie przypadków wdrożenia koncepcji Przemysł 4.0. i dyskusja nad osiągniętymi wynikami.

Korzyści dla uczestników

99

Dowiesz się, czym jest IoT, M2M, Blockchain i wiele innych pojęć związanych z koncepcją Przemysłu 4.0.

99

Zdradzimy, jak ukierunkować cele biznesowe, aby przekształcić zakład w inteligentną fabrykę.

99

Podpowiemy, jak zbudować strategię wdrożenia Industry 4.0.

99

Nauczysz się, jak ocenić poziom gotowości organizacji do wdrożenia inicjatywy Przemysłu 4.0.

99

Zrozumiesz, jak przygotować swój zakład produkcyjny na drodze do cyfrowej transformacji.

99

Podpowiemy Ci, jakie przykłady zastosowania elementów koncepcji Przemysłu 4.0. możesz wykorzystać w swojej organizacji.

99

Poznasz narzędzia, które możesz zaimplementować w swoim zakładzie produkcyjnym.

… i wiele więcej!

DLA KOGO?

Warsztat przeznaczony jest głównie dla właścicieli i menedżerów zarządzających średniej wielkości zakładem produkcyjnym, które stają przed wyzwaniem opracowania wizji i strategii zgodnej z inicjatywą Przemysłu 4.0.

MODUŁ 1

Przemysł 4.0 niejedno ma imię. Omówienie pojęć związanych z terminem Przemysł 4.0.

MODUŁ 2

10 w skali przemysłu – Jaki jest obecny poziom dojrzałości technologicznej Twojego zakładu produkcyjnego?

MODUŁ 3

Kompendium dobrych praktyk Przemysłu 4.0. – inspirujące zastosowania Przemysłu 4.0. w praktyce.

MODUŁ 4

Biznesowa strategia cyfryzacji przedsiębiorstwa.

MODUŁ 5

Nieustająca [R]ewolucja – jak świadomie wprowadzić przedsiębiorstwo w kontrolowane turbulencje?

WARTOŚĆ DLA UCZESTNIKÓW I ORGANIZACJI

  • Usystematyzowanie pojęć związanych z terminem Przemysłu 4.0.
  • Zrozumienie istoty i celów wdrożenia koncepcji Przemysłu 4.0.
  • Poznanie przykładów wdrożenia idei Przemysłu 4.0.
  • Ustalenie poziomu dojrzałości technologicznej firmy produkcyjnej.
Optymalizacja kosztów produkcji w przedsiębiorstwie poprzez redukcję zapasów

Zakres tematyczny poszczególnych modułów może ulec zmianie, ze względu na rzeczywiste i zdiagnozowane w ramach wstępnej analizy sytuacji biznesowej oczekiwania przedsiębiorstwa.

CEL WARSZTATÓW

Bezpośrednie odniesienie zagadnień do studiów przypadków umożliwi ich ocenę i możliwości adaptacji we własnej organizacji m.in. poprzez analizę poziomu dojrzałości technologicznej przedsiębiorstwa produkcyjnego do wdrożenia strategii Przemysłu 4.0.

POJĘCIA I DEFINICJE

Usystematyzowanie pojęć związanych z terminem Przemysłu 4.0, rozwięcie skrótów i powszechnie używanych zwrotów to podstawa, aby prawidłowo określić możliwości wykorzystania zasobów w zakładzie produkcyjnym.

CASE STUDY

Bezpośrednie odniesienie zagadnień do studiów przypadków umożliwi ich ocenę i możliwości adaptacji we własnej organizacji m.in. poprzez analizę poziomu dojrzałości technologicznej przedsiębiorstwa produkcyjnego do wdrożenia strategii Przemysłu 4.0.

POZIOM DOJRZAŁOŚCI TECHNOLOGICZNEJ

Warsztaty dają szansę na zdefiniowanie poziomu gotowości i dojrzałości technologicznej przedsiębiorstwa produkcyjnego i wymagań dających możliwość przekształcenia zakładu w inteligentną fabrykę (smart factory).

STRATEGIA PRZEMYSŁ 4.0.

Dzięki inspirującym ćwiczeniom, dotyczącym tworzenia spójnej strategii wprowadzenia zakładu produkcyjnego na drogę do Przemysłu 4.0, uczestnicy zyskują możliwość doskonalenia umiejętności poprzez: właściwe formułowanie celów wdrożenia koncepcji Przemysłu 4.0.

ZAMKNIĘTE WARSZTATY

Dedykowane wyłącznie Twojej organizacji – takie podejście gwarantuje komfort i swobodę, aby szczegółowo omówić przykładowe zagadnienia i sytuację w Twoim zakładzie produkcyjnym.

Cztery kroki do organizacji warsztatów

b
KROK 1 - ZGŁOSZENIE
Wypełnij formularz, aby uruchomić proces organizacji warsztatów "CZY TWOJA FIRMA JEST GOTOWA NA PRZEMYSŁ 4.0?" w Twoim przedsiębiorstwie.
KROK 2 - WSTĘPNA ANLIZA
W odpowiedzi na Twoje zgłoszenie uruchomimy zadania, które pozwolą nam zdefiniować rzeczywistą sytuację biznesową w Twojej organizacji i doprecyzować oczekiwania kadry kierownicze w Twoim zakładzie. Ten krok gwarantuje obu stronom, że czas poświęcony na organizację warsztatów przyniesie oczekiwane rezultaty. Już na tym etapie podpisujemy umowę o pufności (NDA).
KROK 3 - USTALENIE TERMINU
Na podstawie analizy i przekazanych nam danych doprecyzujemy program warsztatów, tak aby odpowiadał rzeczywistym potrzebom Twojej organizacji. Następnie ustalimy dogodny dla obu stron termin oraz miejsce warsztatów.
KROK 4 - WARSZTATY "Przemysł 4.0"
To czas, w którym zrealizujemy ustalony program warsztatów i przekażemy wszelkie materiały wraz z wynikami Wstępnej Analizy. Spotkanie będzie miało charakter praktycznych zadań, w które zaangażowani są wszyscy uczestnicy wydarzenia.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Program warsztatów dostępny jest wyłącznie w formie zamkniętej. Organizator zastrzega możliwość zorganizowania warsztatów wyłącznie z przedsiębiorstwami, które na etapie Wstępnej Analizy udzielą informacji umożliwiających wypracowanie ostatecznego kształtu programu. Organizator pokrywa wszystkie koszty związane z realizacją warsztatów.

Optymalizacja procesów produkcyjnych

Newsletter

Raz w miesięcu wysyłamy Newsletter. Informujemy w nim o najnowszych wpisach, organizowanych webinariach i szkoleniach. Jeśli chcesz być na bieżąco, podaj nam swój adres email. W dowlonym momencie możesz anulować subskrybcję.

MASZ PYTANIA?

+48 68 50 66 500

Przeczytaj również