Program warsztatów: „Zarządzanie produkcją w dobie cyfrowej transformacji”

Czy Twoja firma jest gotowa na Przemysł 4.0?

WPROWADZENIE

Chcąc odnieść sukces w erze Przemysłu 4.0 polscy producenci muszą w pełni korzystać z potencjału danych z systemów informatycznych, danych nieustrukturyzowanych i danych pobieranych w czasie rzeczywistym, aby podejmować na ich podstawie decyzje, które pozwolą zrównoważyć jakość i wydajność produkcji.

Program warsztatów został opracowany z myślą o właścicielach i kadrze kierowniczej przedsiębiorstw produkcyjnych, którzy stoją przed wyzwaniem opracowania precyzyjnej wizji przyszłości i strategii cyfryzacji zakładu produkcyjnego do wdrożenia koncepcji Przemysłu 4.0. W 5 modułach łączymy zagadnienia teoretyczne wraz praktycznymi ćwiczeniami, które wspierane sią inspirującymi przykładami (case study) wdrożenia koncepcji Przemysłu 4.0.

METODYKA WARSZTATÓW

  • Program warsztatów ma charakter autorski i został opracowany na bazie doświadczeń trenera, wynikające ze współpracy z organizacjami przy doskonaleniu ich systemów zarządzania.
  • Uczestnicy uzyskają praktyczny komentarz w odniesieniu do prezentowanego materiału, ukierunkowany na zagadnienia ich organizacji i problemów.
  • Indywidualne konsultacje, omówienie przypadków wdrożenia koncepcji Przemysł 4.0. i dyskusja nad osiągniętymi wynikami.

Korzyści dla uczestników

9 9

Dowiesz się, czym jest IoT, M2M, Blockchain i wiele innych pojęć związanych z koncepcją Przemysłu 4.0.

9 9

Zdradzimy, jak ukierunkować cele biznesowe, aby przekształcić zakład w inteligentną fabrykę.

9 9

Podpowiemy, jak zbudować strategię wdrożenia Industry 4.0.

9 9

Nauczysz się, jak ocenić poziom gotowości organizacji do wdrożenia inicjatywy Przemysłu 4.0.

9 9

Zrozumiesz, jak przygotować swój zakład produkcyjny na drodze do cyfrowej transformacji.

9 9

Podpowiemy Ci, jakie przykłady zastosowania elementów koncepcji Przemysłu 4.0. możesz wykorzystać w swojej organizacji.

9 9

Poznasz narzędzia, które możesz zaimplementować w swoim zakładzie produkcyjnym.

… i wiele więcej!

DLA KOGO?

Warsztat przeznaczony jest głównie dla właścicieli i menedżerów zarządzających średniej wielkości zakładem produkcyjnym, które stają przed wyzwaniem opracowania wizji i strategii zgodnej z inicjatywą Przemysłu 4.0.

MODUŁ 1

Przemysł 4.0 niejedno ma imię. Omówienie pojęć związanych z terminem Przemysł 4.0.

MODUŁ 2

10 w skali przemysłu – Jaki jest obecny poziom dojrzałości technologicznej Twojego zakładu produkcyjnego?

MODUŁ 3

Kompendium dobrych praktyk Przemysłu 4.0. – inspirujące zastosowania Przemysłu 4.0. w praktyce.

MODUŁ 4

Biznesowa strategia cyfryzacji przedsiębiorstwa.

MODUŁ 5

Nieustająca [R]ewolucja – jak świadomie wprowadzić przedsiębiorstwo w kontrolowane turbulencje?

WARTOŚĆ DLA UCZESTNIKÓW I ORGANIZACJI

  • Usystematyzowanie pojęć związanych z terminem Przemysłu 4.0.
  • Zrozumienie istoty i celów wdrożenia koncepcji Przemysłu 4.0.
  • Poznanie przykładów wdrożenia idei Przemysłu 4.0.
  • Ustalenie poziomu dojrzałości technologicznej firmy produkcyjnej.

Zakres tematyczny poszczególnych modułów może ulec zmianie, ze względu na rzeczywiste i zdiagnozowane w ramach wstępnej analizy sytuacji biznesowej oczekiwania przedsiębiorstwa.

CEL WARSZTATÓW

Bezpośrednie odniesienie zagadnień do studiów przypadków umożliwi ich ocenę i możliwości adaptacji we własnej organizacji m.in. poprzez analizę poziomu dojrzałości technologicznej przedsiębiorstwa produkcyjnego do wdrożenia strategii Przemysłu 4.0.

POJĘCIA I DEFINICJE

Usystematyzowanie pojęć związanych z terminem Przemysłu 4.0, rozwięcie skrótów i powszechnie używanych zwrotów to podstawa, aby prawidłowo określić możliwości wykorzystania zasobów w zakładzie produkcyjnym.

CASE STUDY

Bezpośrednie odniesienie zagadnień do studiów przypadków umożliwi ich ocenę i możliwości adaptacji we własnej organizacji m.in. poprzez analizę poziomu dojrzałości technologicznej przedsiębiorstwa produkcyjnego do wdrożenia strategii Przemysłu 4.0.

POZIOM DOJRZAŁOŚCI TECHNOLOGICZNEJ

Warsztaty dają szansę na zdefiniowanie poziomu gotowości i dojrzałości technologicznej przedsiębiorstwa produkcyjnego i wymagań dających możliwość przekształcenia zakładu w inteligentną fabrykę (smart factory).

STRATEGIA PRZEMYSŁ 4.0.

Dzięki inspirującym ćwiczeniom, dotyczącym tworzenia spójnej strategii wprowadzenia zakładu produkcyjnego na drogę do Przemysłu 4.0, uczestnicy zyskują możliwość doskonalenia umiejętności poprzez: właściwe formułowanie celów wdrożenia koncepcji Przemysłu 4.0.

ZAMKNIĘTE WARSZTATY

Dedykowane wyłącznie Twojej organizacji – takie podejście gwarantuje komfort i swobodę, aby szczegółowo omówić przykładowe zagadnienia i sytuację w Twoim zakładzie produkcyjnym.

Cztery kroki do organizacji warsztatów

b
KROK 1 - ZGŁOSZENIE
Wypełnij formularz, aby uruchomić proces organizacji warsztatów "CZY TWOJA FIRMA JEST GOTOWA NA PRZEMYSŁ 4.0?" w Twoim przedsiębiorstwie.
KROK 2 - WSTĘPNA ANLIZA
W odpowiedzi na Twoje zgłoszenie uruchomimy zadania, które pozwolą nam zdefiniować rzeczywistą sytuację biznesową w Twojej organizacji i doprecyzować oczekiwania kadry kierownicze w Twoim zakładzie. Ten krok gwarantuje obu stronom, że czas poświęcony na organizację warsztatów przyniesie oczekiwane rezultaty. Już na tym etapie podpisujemy umowę o pufności (NDA).
KROK 3 - USTALENIE TERMINU
Na podstawie analizy i przekazanych nam danych doprecyzujemy program warsztatów, tak aby odpowiadał rzeczywistym potrzebom Twojej organizacji. Następnie ustalimy dogodny dla obu stron termin oraz miejsce warsztatów.
KROK 4 - WARSZTATY "Przemysł 4.0"
To czas, w którym zrealizujemy ustalony program warsztatów i przekażemy wszelkie materiały wraz z wynikami Wstępnej Analizy. Spotkanie będzie miało charakter praktycznych zadań, w które zaangażowani są wszyscy uczestnicy wydarzenia.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Program warsztatów dostępny jest wyłącznie w formie zamkniętej. Organizator zastrzega możliwość zorganizowania warsztatów wyłącznie z przedsiębiorstwami, które na etapie Wstępnej Analizy udzielą informacji umożliwiających wypracowanie ostatecznego kształtu programu. Organizator pokrywa wszystkie koszty związane z realizacją warsztatów.

Status Quo - dygitalizacji i cygryzacji controllingu w Polsce
Tomasz Majcherek - prezes proALPHA Polska
Tomasz Majcherek
Prezes Zarządu
68 50 66 500

TRENER

Tomasz wierzy, że Przemysł 4.0. zaczyna się od zrozumienie istoty i celów wdrożenia koncepcji Przemysłu 4.0. Lubi wspiąć się wyżej, by zyskać szerszą perspektywę. Myśli pytaniami i wie, że właściwe odpowiedzi czekają poza murem naszych przyzwyczajeń i schematów myślowych. Rozwiązania odkrywa w potrzebach Klientów.

Tomasz to doświadczony menadżer zarządzania i biznesu, ceniony konsultant. Pracuje metodami autorskimi, warsztatowymi, w atmosferze partnerstwa. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, Wydział Informatyki i Zarządzania oraz ukończył studia MBA na programie prowadzonym przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Na przestrzeni ostatnich lat pracował m.in. w SAP Polska, EY, Ericsson. Zawodowy warsztat wzbogaca obecnie jako Prezes Zarządu proALPHA Polska.

Newsletter

Raz w miesięcu wysyłamy Newsletter. Informujemy w nim o najnowszych wpisach, organizowanych webinariach i szkoleniach. Jeśli chcesz być na bieżąco, podaj nam swój adres email. W dowlonym momencie możesz anulować subskrybcję.

MASZ PYTANIA?

+48 68 50 66 500

Przeczytaj również