Program warsztatów „Konfigurator produktu ERP – praktyczne zastosowanie”

Zastanawiasz się jak sprawnie wprowadzić produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta?

WPROWADZENIE

Specjaliści  przygotowania i realizacji produkcji proALPHA stworzyli specjalny program warsztatów dla firm, które rozważają zastosowanie funkcjonalności konfiguratora produktu w swojej organizacji.

W czasie praktycznych zajęć z trenerami przyswoisz wszystkie najważniejsze informacje i umiejętności związane z tworzeniem, konfiguracją i obsługą konfiguratora produktu.

Porozmawiamy o tym czym jest konfigurator produktu i jakie daje korzyści, oraz przekażemy konkretną wiedzę na temat jak z niego korzystać aby sprawnie oferować i optymalnie produkować wielowariantowe produkty na indywidualne życzenia klientów. Użycie konfiguratora umożliwia szybka ocenę kosztów wytworzenia oraz wygenerowanie oferty handlowej wraz z określeniem terminu dostawy do klienta.

Scenariusz szkolenia oparty jest o doświadczenia konsultantów proALPHA z okresu analizy, wdrożenia i bieżącego serwisu modułów obsługujących proces przygotowania i realizacji produkcji. Dzięki temu poruszone zostaną wszystkie najważniejsze aspekty cyklu życia produktu.

Trenerzy przybliżą Ci tajniki

99

Wyjaśnimy Ci czym jest konfigurator produktu w systemie ERP proALPHA, oraz poznasz konkretne przypadki wdrożeniowe, w których zastosowano ten moduł. Dowiesz się w jaki sposób działa i jakie są jego możliwości.

99

Porozmawiamy o sposobie jego wdrożenia w podziale na cały cykl życia produktu od analizy przedwdrożeniowej po bieżące utrzymanie i wsparcie serwisowe proALPHA.

99

Przybliżymy wszystkie etapy projektowania modułu. Dowiesz się w jaki sposób tworzyć katalog produktów do konfiguracji poprzez tworzenie odpowiednich cech i przypisywanie im przemyślanej logiki.

99

Wspólnie prześledzimy działanie przygotowanego w czasie zajęć praktycznych konfiguratora. Sam stworzysz zamówienie w portalu B2B na podstawie wcześniej przygotowanego schematu konfiguracji, a następnie przekształcisz w zlecenie produkcyjne.

… i wiele więcej!

Udostępnij klientom konfigurator produktu online!

PROGRAM WARSZTATÓW

8:30 – 9:00 KAWA POWITALNA

Przy kawie powitalnej otrzymasz dostęp do systemu ERP w zakresie konfiguratora produktu, z którego będziesz korzystał w trakcie trwania warsztatów.

9:00 – 9:30 CZYM JEST KONFIGURATOR PRODUKTÓW

Zaczynamy szybkim ale pełnowartościowym wykładem teoretycznym dotyczącym możliwości i przeznaczenia kreatora produktów. W czasie wykładu trener aktywnie korzysta z oprogramowania aby zaprezentować omawiane treści.

9:30 – 10.30 WDROŻENIE KONFIGURATORA

Przedstawimy dobre praktyki wdrażania oprogramowania przez proALPHA Polska – cykl wdrożeniowy, zespół projektowy, analiza przedwdrożeniowa, struktura danych w Konfiguratorze produktu.

10:30 – 11.00  PRZERWA KAWOWA
11:00 – 12.30 PRODUKTY DO KONFIGURACJI

Główna i najważniejsza część szkolenia – warsztaty praktycznie, w czasie których poznasz możliwości systemu w zakresie dodawania i edycji produktów w konfiguratorze.

12.30 – 13.30  LUNCH
13.30 – 15.00  ZASTOSOWANIE KONFIGURATORA

To czas poświęcony na testy konfiguratora – możesz korzystać z własnej konfiguracji lub udostępnionej przez proALPHA.

15.00  – 15.30  PRZERWA KAWOWA
15.30 – 16.00  KONFIGURATOR PODUKTU W MODELU B2B

Dowiedz się jak konfigurator produktu wspiera kanał B2B online. Stwórz zamówienie na produkt z poziomu platformy B2B, a następnie przetwarzaj je w programie ERP proALPHA.

KORZYŚCI Z UDZIAŁU

Indywidualne potrzeby

Wiemy, że każde przedsiębiorstwo jest inne, aby efektywnie przełożyć zdobytą wiedzę na grunt Twojego zakładu dostosowujemy prezentowane przykłady do Twojej specyfiki potrzeb i sytuacji biznesowej.

PRACA W SYSTEMIE

Warsztaty to  praktyczne ćwiczenia – realizowane bezpośrednio w systemie. Zdajemy sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście i ćwiczenia praktyczne.

ZAMKNIĘTE WARSZTATY

Dedykowane wyłącznie Twojej organizacji – takie podejście gwarantuje komfort i swobodę, aby szczegółowo omówić przykładowe zagadnienia i sytuację w Twoim zakładzie produkcyjnym.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Twoja firma będzie mogła skorzystać z 1 dnia bezpłatnych konsultacji – doradzimy, jak zoptymalizować proces tworzenia planu produkcji w warunkach Twojego zakładu.

DOŚWIADCZENI TRENERZY

Praca i nauka pod okiem doświadczonych konsultantów, którzy na co dzień wspierają firmy z branży produkcyjnej w realizacji swoich celów. Prowadzący posiadają dar dzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniem tworząc otwartą atmosferę podczas prowadzonych przez siebie zajęć.

W pierwszym kroku wypełnij formularz zgłoszeniowy, aby przekazać nam chęć organizacji dedykowanego warsztatu w Twojej firmie.

Ustalimy termin i miejsce szkolenia – dostosujemy się do Twoich możliwości i indywidualnych oczekiwań.

Przedstawimy Ci warunki handlowe organizacji szkolenia w odniesniu do ustalonych parmetrów i liczby uczestników.

Zrealizujemy dedykowane warsztaty i przygotujemy Cię do wykorzystania zaawansowanych systemów do planowania produkcji w Twoim zakładzie.

Twoja firma będzie mogła skorzystać z 1 dnia bezpłatnych konsultacji – doradzimy jak zoptymalizować plan produkcji w warunkach Twojego zakładu.

DLA KOGO?

Wydarzenia odbywają się w formie warsztatowej dzięki czemu wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w zajęciach i bezustannie zdobywają praktyczną wiedzę. Praca pod okiem konsultantów proALPHA gwarantuje poznanie funkcjonalności modułu Konfiguratora Produktu w systemie ERP od podszewki. Program warsztatów skierowany jest do:

  • Dyrektorów Zrządzających
  • Szefów produkcji
  • Szefów sprzedaży
  • Product Managerów
  • Project Managerów
  • Kierowników działów

Wydarzenia dedykowane (zamknięte) organizujemy w przedsiębiorstwach, które wykorzystują aplikacje do zarządzania produkcją, jednak nadal ich głównym narzędziem planistycznym jest arkusz Excel lub planują inwestycje w systemy informatyczne i chcą precyzyjnie ocenić oraz poznać funkcjonalności systemów w obszarze planowania i zarządzania produkcją. Programy szkoleń i warsztatów proALPHA wspierają decydentów odpowiadających za wybór narzędzi informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwem, szczególnie rozwiązań klasy ERP.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU

TRENER

Krzysztof Skowronek
Presales Consultant
608 450 352

Dołączył do proALPHA we wrześniu 2017 roku i przejął odpowiedzialność za merytoryczne wsparcie procesu handlowego na stanowisku Presale Consultant. Od ponad 14 lat specjalizuje się w obszarze systemów ERP, MRPII. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 2004 roku w firmie Omnis oferującej zintegrowane systemy zarządzania. W latach 2006-2017 związany był z firmą BPSC, w której jako Menażer do spraw konsultingu i analiz doradzał klientom w wyborze rozwiązań optymalnie dopasowanych do profilu ich działalności. Brał udział we wdrożeniach w obszarze MRP oraz systemu obiegu informacji. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Zabrzu i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Certyfikowany Professional Scrum Product Owner. W życiu prywatnym miłośnik gór, wypraw rowerowych i starej motoryzacji.

Newsletter

Raz w miesięcu wysyłamy Newsletter. Informujemy w nim o najnowszych wpisach, organizowanych webinariach i szkoleniach. Jeśli chcesz być na bieżąco, podaj nam swój adres email. W dowlonym momencie możesz anulować subskrybcję.

MASZ PYTANIA?

+48 68 50 66 500

Przeczytaj również