Scroll Top

Program warsztatów “Konfigurator produktu ERP – praktyczne zastosowanie”

Zastanawiasz się jak sprawnie wprowadzić produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta?

WPROWADZENIE

Specjaliści  przygotowania i realizacji produkcji proALPHA stworzyli specjalny program warsztatów dla firm, które rozważają zastosowanie funkcjonalności konfiguratora produktu w swojej organizacji.

W czasie praktycznych zajęć z trenerami przyswoisz wszystkie najważniejsze informacje i umiejętności związane z tworzeniem, konfiguracją i obsługą konfiguratora produktu.

Porozmawiamy o tym czym jest konfigurator produktu i jakie daje korzyści, oraz przekażemy konkretną wiedzę na temat jak z niego korzystać aby sprawnie oferować i optymalnie produkować wielowariantowe produkty na indywidualne życzenia klientów. Użycie konfiguratora umożliwia szybka ocenę kosztów wytworzenia oraz wygenerowanie oferty handlowej wraz z określeniem terminu dostawy do klienta.

Scenariusz szkolenia oparty jest o doświadczenia konsultantów proALPHA z okresu analizy, wdrożenia i bieżącego serwisu modułów obsługujących proces przygotowania i realizacji produkcji. Dzięki temu poruszone zostaną wszystkie najważniejsze aspekty cyklu życia produktu.

Trenerzy przybliżą Ci tajniki

99

Wyjaśnimy Ci czym jest konfigurator produktu w systemie ERP proALPHA, oraz poznasz konkretne przypadki wdrożeniowe, w których zastosowano ten moduł. Dowiesz się w jaki sposób działa i jakie są jego możliwości.

99

Porozmawiamy o sposobie jego wdrożenia w podziale na cały cykl życia produktu od analizy przedwdrożeniowej po bieżące utrzymanie i wsparcie serwisowe proALPHA.

99

Przybliżymy wszystkie etapy projektowania modułu. Dowiesz się w jaki sposób tworzyć katalog produktów do konfiguracji poprzez tworzenie odpowiednich cech i przypisywanie im przemyślanej logiki.

99

Wspólnie prześledzimy działanie przygotowanego w czasie zajęć praktycznych konfiguratora. Sam stworzysz zamówienie w portalu B2B na podstawie wcześniej przygotowanego schematu konfiguracji, a następnie przekształcisz w zlecenie produkcyjne.

… i wiele więcej!

Udostępnij klientom konfigurator produktu online!

PROGRAM WARSZTATÓW

8:30 – 9:00 KAWA POWITALNA

Przy kawie powitalnej otrzymasz dostęp do systemu ERP w zakresie konfiguratora produktu, z którego będziesz korzystał w trakcie trwania warsztatów.

9:00 – 9:30 CZYM JEST KONFIGURATOR PRODUKTÓW

Zaczynamy szybkim ale pełnowartościowym wykładem teoretycznym dotyczącym możliwości i przeznaczenia kreatora produktów. W czasie wykładu trener aktywnie korzysta z oprogramowania aby zaprezentować omawiane treści.

9:30 – 10.30 WDROŻENIE KONFIGURATORA

Przedstawimy dobre praktyki wdrażania oprogramowania przez proALPHA Polska – cykl wdrożeniowy, zespół projektowy, analiza przedwdrożeniowa, struktura danych w Konfiguratorze produktu.

10:30 – 11.00  PRZERWA KAWOWA
11:00 – 12.30 PRODUKTY DO KONFIGURACJI

Główna i najważniejsza część szkolenia – warsztaty praktycznie, w czasie których poznasz możliwości systemu w zakresie dodawania i edycji produktów w konfiguratorze.

12.30 – 13.30  LUNCH
13.30 – 15.00  ZASTOSOWANIE KONFIGURATORA

To czas poświęcony na testy konfiguratora – możesz korzystać z własnej konfiguracji lub udostępnionej przez proALPHA.

15.00  – 15.30  PRZERWA KAWOWA
15.30 – 16.00  KONFIGURATOR PODUKTU W MODELU B2B

Dowiedz się jak konfigurator produktu wspiera kanał B2B online. Stwórz zamówienie na produkt z poziomu platformy B2B, a następnie przetwarzaj je w programie ERP proALPHA.

KORZYŚCI Z UDZIAŁU

Indywidualne potrzeby

Wiemy, że każde przedsiębiorstwo jest inne, aby efektywnie przełożyć zdobytą wiedzę na grunt Twojego zakładu dostosowujemy prezentowane przykłady do Twojej specyfiki potrzeb i sytuacji biznesowej.

PRACA W SYSTEMIE

Warsztaty to  praktyczne ćwiczenia – realizowane bezpośrednio w systemie. Zdajemy sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście i ćwiczenia praktyczne.

ZAMKNIĘTE WARSZTATY

Dedykowane wyłącznie Twojej organizacji – takie podejście gwarantuje komfort i swobodę, aby szczegółowo omówić przykładowe zagadnienia i sytuację w Twoim zakładzie produkcyjnym.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Twoja firma będzie mogła skorzystać z 1 dnia bezpłatnych konsultacji – doradzimy, jak zoptymalizować proces tworzenia planu produkcji w warunkach Twojego zakładu.

DOŚWIADCZENI TRENERZY

Praca i nauka pod okiem doświadczonych konsultantów, którzy na co dzień wspierają firmy z branży produkcyjnej w realizacji swoich celów. Prowadzący posiadają dar dzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniem tworząc otwartą atmosferę podczas prowadzonych przez siebie zajęć.

W pierwszym kroku wypełnij formularz zgłoszeniowy, aby przekazać nam chęć organizacji dedykowanego warsztatu w Twojej firmie.

Ustalimy termin i miejsce szkolenia – dostosujemy się do Twoich możliwości i indywidualnych oczekiwań.

Przedstawimy Ci warunki handlowe organizacji szkolenia w odniesniu do ustalonych parmetrów i liczby uczestników.

Zrealizujemy dedykowane warsztaty i przygotujemy Cię do wykorzystania zaawansowanych systemów do planowania produkcji w Twoim zakładzie.

Twoja firma będzie mogła skorzystać z 1 dnia bezpłatnych konsultacji – doradzimy jak zoptymalizować plan produkcji w warunkach Twojego zakładu.

DLA KOGO?

Wydarzenia odbywają się w formie warsztatowej dzięki czemu wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w zajęciach i bezustannie zdobywają praktyczną wiedzę. Praca pod okiem konsultantów proALPHA gwarantuje poznanie funkcjonalności modułu Konfiguratora Produktu w systemie ERP od podszewki. Program warsztatów skierowany jest do:

  • Dyrektorów Zrządzających
  • Szefów produkcji
  • Szefów sprzedaży
  • Product Managerów
  • Project Managerów
  • Kierowników działów

Wydarzenia dedykowane (zamknięte) organizujemy w przedsiębiorstwach, które wykorzystują aplikacje do zarządzania produkcją, jednak nadal ich głównym narzędziem planistycznym jest arkusz Excel lub planują inwestycje w systemy informatyczne i chcą precyzyjnie ocenić oraz poznać funkcjonalności systemów w obszarze planowania i zarządzania produkcją. Programy szkoleń i warsztatów proALPHA wspierają decydentów odpowiadających za wybór narzędzi informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwem, szczególnie rozwiązań klasy ERP.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU

TRENER

Dołączył do proALPHA we wrześniu 2017 roku i przejął odpowiedzialność za merytoryczne wsparcie procesu handlowego na stanowisku Presale Consultant. Od ponad 14 lat specjalizuje się w obszarze systemów ERP, MRPII. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 2004 roku w firmie Omnis oferującej zintegrowane systemy zarządzania. W latach 2006-2017 związany był z firmą BPSC, w której jako Menażer do spraw konsultingu i analiz doradzał klientom w wyborze rozwiązań optymalnie dopasowanych do profilu ich działalności. Brał udział we wdrożeniach w obszarze MRP oraz systemu obiegu informacji. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Zabrzu i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Certyfikowany Professional Scrum Product Owner. W życiu prywatnym miłośnik gór, wypraw rowerowych i starej motoryzacji.

Newsletter

Raz w miesięcu wysyłamy Newsletter. Informujemy w nim o najnowszych wpisach, organizowanych webinariach i szkoleniach. Jeśli chcesz być na bieżąco, podaj nam swój adres email. W dowlonym momencie możesz anulować subskrybcję.

MASZ PYTANIA?

+48 68 50 66 500

Przeczytaj również