Scroll Top

Program warsztatów: “Integracja CAD i ERP w praktyce”

JAK UNIKNĄĆ PRZEKAZYWANIA NIEWŁAŚCIWYCH DOKUMENTÓW NA PRODUKCJĘ?

WPROWADZENIE

Inżynierowie i eksperci z proALPHA przygotowali kompleksowe warsztaty, w czasie których poznasz możliwości połączenia środowiska konstrukcyjnego z systemem ERP.

W czasie spotkań warsztatowych  poruszymy wszystkie istotne z punktu widzenia konstruktora zagadnienia, takie jak – zarządzanie wszystkim obiektami CAD 2D i 3D, zarządzanie zmianami i statusami rysunków konstrukcyjnych i modeli 3D, poziom uprawnień i dostępów do plików, dostęp do wszystkich istotnych danych konstrukcyjnych, możliwości wyszukiwania dokumentów, automatyczne powiadamianie o zmianach i rozszerzeniach.

Scenariusz warsztatów tworzony jest na podstawie realnych sytuacji i zdarzeń występujących w procesie przygotowania i realizacji produkcji oraz realnych potrzeb szkolonych osób. Przed rozpoczęciem szkolenia trenerzy ustalą informacje dotyczące specyfiki organizacji, a co za tym idzie – potrzeb uczestników.

Trenerzy przybliżą Ci tajniki

99

Połączenia środowiska konstrukcyjnego z systemem ERP, które pozwala uniknąć nawet pojedynczych błędów w zestawieniu materiałowym.

99

Redukcji kosztów dzięki eliminacji dodatkowego systemu PDM i konieczności opracowywania oraz utrzymania interfejsu integracji.

99

Minimalizacji liczby błędów oraz zakłóceń w komunikacji wewnętrznej, dzięki czemu przyspieszony  zostaje realizacja zleceń.

99

Oszczędności czasu pracy dzięki eliminacji duplikacji zapytań i ograniczanie czasu wyszukiwania prawidłowej wersji dokumentu.

99

Zapewnienia płynności obiegu informacji, która gwarantuje harmonijną współpracę działów sprzedaży, konstrukcji i produkcji.

… i wiele więcej!

Zapewnij dostęp do wszystkich istotnych danych konstrukcyjnych.

PROGRAM WARSZTATÓW

8:30 – 9:00 KAWA POWITALNA

Przy kawie powitalnej otrzymasz dostęp do systemu ERP w zakresie zarządzania dokumentacją technologiczną, z którego będziesz korzystał w trakcie trwania warsztatów.

9:00 – 9:30 JAK DZIAŁA INTEGRACJA CAD I ERP?

Zaczynamy szybkim ale pełnowartościowym wykładem teoretycznym dotyczącym zintegrowania aplikacji CAD z systemem ERP . W czasie wykładu trener przedstawi listę dostępne interfejsy do systemów CAD.

9:30 – 10:30 SCHEMAT I ZASADY DZIAŁANIA INTERFEJSU

Przedstawimy możliwości automatycznego przenoszenia danych CAD do systemu ERP w formie modeli trój- i dwuwymiarowe, tak aby rysunki techniczne i struktury produktów były wykorzystane w kolejnych etapach pracy.

10:30 – 11.00  PRZERWA KAWOWA
11:00 – 12.30 ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ TECHNICZNĄ

Przedstawimy jak system ERP w całości przejmuje rolę systemów Product Data Management (PDM) i Product Lifecycle Management (PLM), dzięki zaawansowanemu poziomowi zarządzania dokumentacją techniczną na każdym etapie procesu ofertowania, projektowania, wytwarzania, sprzedaży, jak i późniejszego utrzymania wyrobu.

12.30 – 13.30  LUNCH
13.30 – 15.00  PRACA ZESPOŁOWA I ZARZĄDZANIE ZMIANĄ

Omówimy, jak zintegrowany system CAD-ERP zbiera w jednym miejscu rozproszone po różnych działach dane i dokumenty, do których następnie dostęp mają zarówno inżynierowie, jak i pracownicy działów zakupów, sprzedaży, montażu i serwisu. Omówimy poziomy uprawnień i dostępu do wybranych dokumentów. Przedstawimy przykład wprowadzenia w systemie zmiany i sposobu powiadamia o niej pozostałe działy.

15.00  – 15.30  PRZERWA KAWOWA
15.30 – 18.00  INTEGRACJA CAD I ERP W PRAKTYCE

To czas poświęcony na praktyczne przykłady projektowania w systemie CAD i następnie ich odwzorowanie w systemie ERP w czasie rzeczywistym. W ramach praktycznych ćwiczeń wyszukamy podobne lub identyczne produktu – poprzez funkcje klonowania i stworzymy konstrukcję z modeli podobnych artykułów. Przetestujemy widok i dostęp do danych dla różnych ról użytkowników od konstruktora, przez sprzedawcę po pracownika produkcji.

KORZYŚCI Z UDZIAŁU

Indywidualne potrzeby

Wiemy, że każde przedsiębiorstwo jest inne, aby efektywnie przełożyć zdobytą wiedzę na grunt Twojego zakładu dostosowujemy prezentowane przykłady do Twojej specyfiki potrzeb i sytuacji biznesowej.

PRACA W SYSTEMIE

Warsztaty to  praktyczne ćwiczenia – realizowane bezpośrednio w systemie. Zdajemy sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście i ćwiczenia praktyczne.

ZAMKNIĘTE WARSZTATY

Dedykowane wyłącznie Twojej organizacji – takie podejście gwarantuje komfort i swobodę, aby szczegółowo omówić przykładowe zagadnienia i sytuację w Twoim zakładzie produkcyjnym.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Twoja firma będzie mogła skorzystać z 1 dnia bezpłatnych konsultacji – doradzimy, jak zoptymalizować proces tworzenia planu produkcji w warunkach Twojego zakładu.

DOŚWIADCZENI TRENERZY

Praca i nauka pod okiem doświadczonych konsultantów, którzy na co dzień wspierają firmy z branży produkcyjnej w realizacji swoich celów. Prowadzący posiadają dar dzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniem tworząc otwartą atmosferę podczas prowadzonych przez siebie zajęć.

W pierwszym kroku wypełnij formularz zgłoszeniowy, aby przekazać nam chęć organizacji dedykowanego warsztatu w Twojej firmie.

Ustalimy termin i miejsce szkolenia – dostosujemy się do Twoich możliwości i indywidualnych oczekiwań.

Przedstawimy Ci warunki handlowe organizacji szkolenia w odniesniu do ustalonych parmetrów i liczby uczestników.

Zrealizujemy dedykowany warsztat i przygotujemy Cię do wykorzystania zaawansowanych systemów do planowania produkcji w Twoim zakładzie.

Twoja firma będzie mogła skorzystać z 1 dnia bezpłatnych konsultacji – doradzimy jak zoptymalizować plan produkcji w warunkach Twojego zakładu.

Szkolenia i wartszaty system ERP wdrożenia i wybór

DLA KOGO?

Wydarzenia odbywają się w formie warsztatowej, dzięki czemu wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w zajęciach i bezustannie zdobywają praktyczną wiedzę. Praca pod okiem konsultantów proALPHA gwarantuje poznanie funkcjonalności i możliwości wprowadzenia usprawnień w zakresie zarządzania dokumentacją techniczną i integracji środowiska konstrukcyjnego z systemem ERP. Program warsztatów skierowany jest do:

  • Dyrektorów Zrządzających
  • Szefów produkcji
  • Konstruktorów

Wydarzenia dedykowane (zamknięte) organizujemy w przedsiębiorstwach, które zamierzają usprawnić przepływ danych konstrukcyjnych, handlowych i innych informacji między działami przedsiębiorstwa, co z kolei ma ogromny wpływ na produkcję, logistykę, rozwój, a nawet konkurencyjność firmy. Programy szkoleń i warsztatów proALPHA wspierają decydentów odpowiadających za wybór narzędzi informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwem, szczególnie rozwiązań klasy ERP.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU

TRENER

Dołączył do proALPHA w 2017 roku i przejął odpowiedzialność za merytoryczne wsparcie sprzedaży . Od 15 lat specjalizuje się w obszarach zarządzani i harmonogramowania produkcji . Swoją karierę zawodową rozpoczął w BPSC S.A. w roku 2003 jako konsultant d/s wdrożeń w obszarze produkcji, gdzie był odpowiedzialny za wdrożenia systemu w czołowych polskich przedsiębiorstwach. Od roku 2011 w BPSC przejął odpowiedzialność za merytoryczne wsparcie kontraktów. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach gdzie specjalizował się w tematach harmonogramowania produkcji.

Newsletter

Raz w miesięcu wysyłamy Newsletter. Informujemy w nim o najnowszych wpisach, organizowanych webinariach i szkoleniach. Jeśli chcesz być na bieżąco, podaj nam swój adres email. W dowlonym momencie możesz anulować subskrybcję.

MASZ PYTANIA?

+48 68 50 66 500

Przeczytaj również