Scroll Top

W obliczu silnej konkurencji – konfigurator ERP

Kluczem do osiągania przewagi na rynku jest ciągłe wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, które upraszczają wewnętrzne procesy biznesowe przedsiębiorstwa. Nowoczesne przedsiębiorstwa szukają nowych sposobów na przyciąganie i utrzymanie klienta. Zabiegi te noszą miano Customer Experience. Zadaniem wdrożenia w firmie elementów rozwiązań CX (Zarządzanie doświadczeniami klienta) ma na celu maksymalne zwiększenie poziomu satysfakcji klienta na każdym etapie współpracy i komunikacji. Elementem takiej polityki firmy może być zastosowanie oprogramowania do konfiguracji produktów.

Oddaj w ręce swoich klientów narzędzie, które pozwoli mu samodzielnie stworzyć produkt lub usługę w pełni dopasowaną do jego potrzeb i życzeń. Wyeliminuj szum informacyjny jaki panuje w momencie, gdy proces składania zamówień nie jest odpowiednio ustrukturyzowany. Odpowiednio skonfigurowany system kompletowania zamówienia produkcyjnego zapewni spójność i kompletność informacji, które wymagane są do bezproblemowego zrealizowania zlecenia.

Konfigurator produktu jest elementem kompleksowego systemu ERP proALPHA

Świetnym przykładem dojrzałych rozwiązań tego typu jest moduł Konfigurator Produktu będący częścią kompleksowej platformy do zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP –  systemu proALPHA. Skupia on w sobie wszystkie najważniejsze funkcjonalności i cechy wymagane przy narzędziach tego rodzaju:

  • Wariantowość produktów niezależnie od wielkości partii
  • Zautomatyzowany przepływ danych przyśpieszający czas wykonania zlecenia produkcyjnego
  • Zwiększenie wydajności działu produkcji i działu konstrukcji. Większość kontaktów z klientem odbywać się będzie za pomocą platformy do konfiguracji produktu.
  • Natychmiastowa i generowana automatycznie wycena i termin wykonania dla klienta.
  • Wizualizacja skonfigurowanych produktów za pomocą funkcjonalności szkiców.
Konfigurator produktu ERP - proces technologiczny w przemyśle 4.0

Odciąż pracowników, zwiększ zadowolenie klientów

Wdrażając konfigurator produktu sprawisz, że biuro konstruktorów poświęci więcej czasu na właściwą pracę, ponieważ kontakt z klientem w celu doszczegółowienia produktu zostanie zminimalizowany do niezbędnego minimum. Poprawnie skonfigurowane narzędzie pozwoli na wykreowanie tylko produktów możliwych do wyprodukowania – zarówno pod kątem możliwości technicznych, mocy przerobowych jak i dostępności materiałów.

Ogromnym plusem jest również fakt, że klient otrzymuje natychmiastową wielowariantową ofertę zawierającą kosztorysy poszczególnych elementów, oraz prognozowane czasy wykonania na podstawie aktualnych kolejek zadań na liniach technologicznych w module produkcyjnym systemu proALPHA. W momencie zaakceptowania zlecenia trafia ono bezpośrednio do modułu produkcyjnego bez konieczności przepisywania informacji, co jest kolejną oszczędnością cennego czasu działu produkcyjnego.

Jeżeli więc twój biznes poszukuje innowacyjnego rozwiązania, które piekąc dwie pieczenie na jednym rożnie zwiększy produktywność twoich pracowników i zwiększy zadowolenie twoich klientów – wybierz system ERP dla firm produkcyjnych proALPHA ze zintegrowanym modułem Konfigurator Produktów.

JAK DZIAŁA KONFIGURATOR PRODUKTU W ERP OBRAZUJE MATERIAŁ FILMOWY:

Przeczytaj również:

Jak możemy Ci pomóc?

Wybierasz system ERP i nie wiesz, które funkcjonalności odpowiadają potrzebom Twojej produkcji? Chętnie omówimy z Tobą możliwości, korzyści i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Napisz do nas!