Moduł CA-Link dla integracji CAD i ERP

W firmach produkcyjnych istotną rolę odgrywa płynność informacji pomiędzy działem konstrukcyjnym a innymi działami przedsiębiorstwa. Rozproszone informacje mogą spowodować poważne błędy w zestawieniu materiałowym, czego można uniknąć dzięki korzystaniu ze zintegrowanej bazy danych łączącej środowiska CAD i ERP. Takim łącznikiem jest proALPHA CA-link.

 

Projektanci w codziennej pracy korzystają z systemu CAD, przez co nie mają dostępu do innych, cennych informacji z punktu widzenia kosztów jak np. ceny materiałów. Dane te przechowywane są w systemie ERP, zatem punktem wyjścia dla usprawnienia procesów biznesowych jest integracja obu systemów. Przynosi to szereg korzyści jak na przykład zmniejszenie liczby zduplikowanych zapytań czy minimalizacja ryzyka błędów podczas przesyłania danych (więcej o korzyściach z integracji ). Taką integrację CAD-ERP i bezstratny przepływ informacji zapewnia proALPHA CA-Link.

Czym jest proALPHA CA-Link

proALPHA CA-Link to dedykowane oprogramowanie dla biznesu odzwierciedlające ideę Przemysł 4.0., która zakłada integrację systemów i inteligentnych rozwiązań mających na celu zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa. Zapewnia płynny przepływ danych konstrukcyjnych, handlowych i innych informacji między działami przedsiębiorstwa, co z kolei ma ogromny wpływ na produkcję, logistykę, rozwój, a nawet konkurencyjność firmy.

proALPHA CA-link w praktyce

Za pośrednictwem CA-Link projektant uzyskuje dostęp do centralnej bazy danych ze swojego środowiska CAD. Dzięki intuicyjnemu menu szybko znajduje potrzebne informacje o artykułach jak numer, wymiary, dostępność lub terminy dostaw; może też sprawdzić charakterystykę techniczną i upewnić się, czy dany artykuł były już wcześniej używany.

Zaletą CA-Link jest możliwość wyszukiwania podobnych lub identycznych produktów – wówczas wyświetlana jest lista z grafikami 3D, które wystarczy zaznaczyć i przeciągnąć do opracowywanego modelu. Jeżeli w bazie ma odpowiedniego artykułu, może go zaprojektować – wystarczy skorzystać z funkcji klonowania i stworzyć konstrukcję z modeli podobnych artykułów. Z innych przydatnych funkcji warto wymienić wprowadzanie geometrii dla formuł, wykresów, relacji konstrukcyjnych lub zewnętrznych obliczeń, co jest szczególnie przydatne podczas pracy z rodzinami podobnych komponentów lub z seriami o różnych wzorach i wymiarach.

Dzięki CA-Link projektanci mogą umieścić modele CAD w bazie danych i udostępnić je współpracownikom i partnerom. W przeglądarce użytkownicy szybko i łatwo przełączają się między widokiem struktury produktu a widokiem 3D, za jednym kliknięciem mogą podświetlić lub wyłączyć komponenty, zmienić perspektywę czy pobrać wymiary. Taki sposób pracy znacznie ułatwia pracę wielu działów, ponieważ monter w każdej chwili może sprawdzić, jak należy złożyć poszczególne części, a technicy serwisowi zyskują podgląd w przypadku konieczności zastosowania części zamiennych.

Jakie funkcję ma proALPHA CA-Link:

  • Pełne zarządzanie wszystkim obiektami CAD 2D i 3D.
  • Zarządzanie zmianami i statusami rysunków konstrukcyjnych i modeli 3D.
  • Zarządzanie dostępem i plikami.
  • Automatyczne przejęcie struktury produktu z CAD.
  • Dostęp do wszystkich istotnych danych konstrukcyjnych.
  • Integracja z Workflow, czyli automatyczne powiadamianie o zmianach i rozszerzeniach.
Projektowanie produktu integracja CAD i ERP

Za pomocą CA-Link dane automatycznie przepływają z systemu CAD do systemu ERP, usprawniony zostaje zatem proces wymiany informacji i każdy dział ma dostęp do danych z CAD. Dzięki temu zbędne stają się kolejne interfejsy i systemy jak PDM i PLM, a także zmniejsza się liczba zapytań ze strony serwisu lub działu montażu, co wpływa bezpośrednio na czasochłonność pracy projektanta i efektywność procesu produkcyjnego.

Jak działa proALPHA CA-Link i jakie przynosi korzyści w przedsiębiorstwach, obrazuje film:

Przeczytaj również:

Jak możemy Ci pomóc?

Wybierasz system ERP i nie wiesz, które funkcjonalności odpowiadają potrzebom produkcji? Chcesz się upewnieć jakie mamy doświadczenia w integracji ERP z Twoim CAD?  Chętnie omówimy z Tobą możliwości, korzyści i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Napisz do nas!