Scroll Top

Program warsztatów: “Controlling produkcji”

ZASTANAWIASZ SIĘ JAK SKALKULOWAĆ RZECZYWISTY KOSZT WYROBU GOTOWEGO?

WPROWADZENIE

Konsultanci i eksperci z proALPHA przygotowali kompleksowe warsztaty, w czasie których poznasz możliwości wdrożeń nowoczesnych narzędzi informatycznych usprawniających zarządzanie rachunkiem kosztów w zakładach produkcyjnych.

W czasie spotkań warsztatowych  poruszymy wszystkie istotne zagadnienia  z punktu widzenia menedżerów odpowiedzialnych za wydajność obszaru produkcyjnego, zarządzanie kosztami wytworzenia, rentowność produktów i obliczanie wskaźników wydajnościowych w produkcji. Program warsztatów  oparty jest o praktyczne  doświadczeniach w zakresie projektowaniem i wdrażaniem narzędzi informatycznych do obsługi rachunków kosztów w obszarze produkcji, kalkulacją kosztu wytworzenia produktów, ewidencją kosztów bezpośrednich produkcji, kalkulacją i rozliczaniem kosztów pośrednich, ewidencją operacji produkcyjnych, jak i identyfikacji obszarów wymagających bądź możliwych do optymalizacji.

Scenariusz warsztatów tworzony jest na podstawie realnych sytuacji i zdarzeń występujących w procesie zarządzania finansami i produkcji oraz realnych potrzeb szkolonych osób. Przed rozpoczęciem szkolenia trenerzy ustalą informacje dotyczące specyfiki organizacji, a co za tym idzie – potrzeb uczestników.

Trenerzy przybliżą Ci tajniki

99

Dowiesz się w jaki sposób kalkulować rzeczywiste koszty wytworzenia wyrobów na podstawie spójnych danych w systemie ERP.

99

Porozmawiamy o skutecznych technikach zarządzania kosztami na produkcji prowadzące do trwałej redukcji ponoszonych wydatków.

99

Przybliżymy Ci metody identyfikacji głównych nośników kosztów produkcji z wykorzystaniem nowoczesnych metod zarządzania.

99

Wspólnie prześledzimy możliwości monitorowania wydatków i analizy kosztów produkcji w czasie rzeczywistym.

99

Wyjaśnimy Ci możliwości sprawnego dostępu do informacji o rentowności kontraktów/klientów, produktów oraz projektów dla wszystkich działów w przedsiębiorstwie.

… i wiele więcej!

Kontrola i rozliczanie kosztów produkcji to jedno z ważniejszych zadań kadry zarządzającej!

PROGRAM WARSZTATÓW

8:30 – 9:00 KAWA POWITALNA

Przy kawie powitalnej otrzymasz dostęp do systemu ERP, z którego będziesz korzystał w trakcie trwania warsztatów.

9:00 – 9:30 PODSTAWY CONTROLLINGU KOSZTÓW W OBSZARZE PRODUKCJI

Zaczynamy szybkim, ale pełnowartościowym wykładem teoretycznym dotyczącym zadania rachunku kosztów w firmie produkcyjnej. Omówmy też przekroje rozliczania kosztów poprzez miejsca powstawania kosztów (MPK), nośniki kosztów (NoK) i nośniki wyników (NoW). Zdefiniujemy obiekty rozliczania kosztów takie jak: produkt, klient, grupa produktowa, projekt.

9:30 – 10.30 REJESTRACJA I KSIĘGOWANIA W RACHUNKU KOSZTÓW

Wcielmy się w rolę osoby rejestrującej i księgującej dane, omówimy możliwości księgowania ręcznego, przedstawimy przykłady automatycznego przepływu danych pochodzące z modułów logistycznych oraz przyjętych rozłożeń.

10:30 – 11.00  PRZERWA KAWOWA
11:00 – 12.30 TWORZENIE SPRAWOZDAŃ

Przedstawimy zestaw predefiniowanych sprawozdań takich jak wielostopniowy formularz rozliczania kosztów, rachunek marż pokrycia, rachunek rentowności czy też rachunek kosztów postulowanych.

12.30 – 13.30  LUNCH
13.30 – 15.00  CONTROLLING PRODUKCJI

To czas poświęcony na praktyczne przykłady rozliczania kosztów wyrobu gotowego. Przedstawimy jak w systemie ERP oszacować techniczny koszt wytworzenia produktu, mierzyć odchylenia w czasie rzeczywistym w trakcie realizacji produkcji oraz skalkulować rzeczywisty koszt wytworzenia produktu.

KORZYŚCI Z UDZIAŁU

Indywidualne potrzeby

Wiemy, że każde przedsiębiorstwo jest inne, aby efektywnie przełożyć zdobytą wiedzę na grunt Twojego zakładu dostosowujemy prezentowane przykłady do Twojej specyfiki potrzeb i sytuacji biznesowej.

PRACA W SYSTEMIE

Warsztaty to  praktyczne ćwiczenia – realizowane bezpośrednio w systemie. Zdajemy sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście i ćwiczenia praktyczne.

ZAMKNIĘTE WARSZTATY

Dedykowane wyłącznie Twojej organizacji – takie podejście gwarantuje komfort i swobodę, aby szczegółowo omówić przykładowe zagadnienia i sytuację w Twoim zakładzie produkcyjnym.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Twoja firma będzie mogła skorzystać z 1 dnia bezpłatnych konsultacji – doradzimy, jak zoptymalizować proces tworzenia planu produkcji w warunkach Twojego zakładu.

DOŚWIADCZENI TRENERZY

Praca i nauka pod okiem doświadczonych konsultantów, którzy na co dzień wspierają firmy z branży produkcyjnej w realizacji swoich celów. Prowadzący posiadają dar dzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniem tworząc otwartą atmosferę podczas prowadzonych przez siebie zajęć.

W pierwszym kroku wypełnij formularz zgłoszeniowy, aby przekazać nam chęć organizacji dedykowanego warsztatu w Twojej firmie.

Ustalimy termin i miejsce szkolenia – dostosujemy się do Twoich możliwości i indywidualnych oczekiwań.

Przedstawimy Ci warunki handlowe organizacji szkolenia w odniesniu do ustalonych parmetrów i liczby uczestników.

Zrealizujemy dedykowane warsztaty i przygotujemy Cię do wykorzystania zaawansowanych systemów do planowania produkcji w Twoim zakładzie.

Twoja firma będzie mogła skorzystać z 1 dnia bezpłatnych konsultacji – doradzimy jak zoptymalizować plan produkcji w warunkach Twojego zakładu.

DLA KOGO?

Wydarzenia odbywają się w formie warsztatowej, dzięki czemu wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w zajęciach i bezustannie zdobywają praktyczną wiedzę. Praca pod okiem konsultantów proALPHA gwarantuje poznanie funkcjonalności i możliwości wprowadzenia zarządzanie kosztami wytworzenia i rentowność produktów, obliczanie wskaźników wydajnościowych w produkcji. Program warsztatów skierowany jest do:

  • Dyrektorów Zrządzających
  • Kierownictwa produkcji
  • Dyrektorów zakupów i logistyki
  • Analityków biznesowych i finansowych
  • Przedstawicieli działu controllingu
  • Szefów sprzedaży

Wydarzenia dedykowane (zamknięte) organizujemy w przedsiębiorstwach, które odpowiadają za wydajność obszaru produkcyjnego, zarządzanie kosztami wytworzenia i rentowność produktów, obliczanie wskaźników wydajnościowych w produkcji. Programy szkoleń i warsztatów proALPHA wspierają decydentów odpowiadających za wybór narzędzi informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwem, szczególnie rozwiązań klasy ERP.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU

TRENER

Dołączył do proALPHA we wrześniu 2017 roku i przejął odpowiedzialność za merytoryczne wsparcie procesu handlowego na stanowisku Presale Consultant. Od ponad 14 lat specjalizuje się w obszarze systemów ERP, MRPII. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 2004 roku w firmie Omnis oferującej zintegrowane systemy zarządzania. W latach 2006-2017 związany był z firmą BPSC, w której jako Menażer do spraw konsultingu i analiz doradzał klientom w wyborze rozwiązań optymalnie dopasowanych do profilu ich działalności. Brał udział we wdrożeniach w obszarze MRP oraz systemu obiegu informacji. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Zabrzu i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Certyfikowany Professional Scrum Product Owner. W życiu prywatnym miłośnik gór, wypraw rowerowych i starej motoryzacji.

Newsletter

Raz w miesięcu wysyłamy Newsletter. Informujemy w nim o najnowszych wpisach, organizowanych webinariach i szkoleniach. Jeśli chcesz być na bieżąco, podaj nam swój adres email. W dowlonym momencie możesz anulować subskrybcję.

MASZ PYTANIA?

+48 68 50 66 500

Przeczytaj również