Scroll Top

Program warsztaty “Planowanie produkcji z systemem APS”

Zastanawiasz się jak poprawić wyniki produkcyjne Twojej organizacji?

WPROWADZENIE

Inżynierowie i eksperci z proALPHA przygotowali kompleksowe warsztaty, w czasie których poznasz najlepsze praktyki stosowane przez liderów w branżach.

W czasie spotkań szkoleniowych poznasz od podszewki wszystkie reguły, jakimi rządzi się proces przygotowania i realizacji produkcji.

Poruszymy wszystkie istotne z punktu widzenia planisty produkcji zagadnienia, takie jak – parametryzacja planowania, opracowywanie planu terminów wykonalności, harmonogramy Gantta,  monitoring produkcji, oraz raportowanie wyników.

Scenariusz szkoleń tworzony jest na podstawie realnych sytuacji i zdarzeń występujących w procesie przygotowania i realizacji produkcji, oraz realnych potrzeb szkolonych osób. Przed rozpoczęciem szkolenia trenerzy ustalą informacje dotyczące specyfiki organizacji, a co za tym idzie – potrzeb uczestników.

Trenerzy przybliżą Ci tajniki

99

Maksymalizacji wykorzystania zasobów produkcyjnych oraz istniejącej infrastruktury produkcyjnej, umożliwiająca rzetelną ocenę zdolności produkcyjnych zakładu,

99

Redukcji kosztów w obszarze produkcji, obniżenie poziomu zapasów, w tym w szczególności tzw. „produkcji w toku”,

99

Opracowania optymalnego planu produkcji uwzględniającego ograniczone zasoby i zdolności produkcyjne,

99

Najlepszych praktyk planistycznych i harmonogramowania produkcji stosowanych na terenie Polski i Niemiec,

99

Zarządzania zmianą produkcyjną i prowadzenia symulacji planów produkcyjnych.

… i wiele więcej!

Pozbądź się arkusza Excel z planowania produkcji!

PROGRAM WARSZTATÓW

8:30 – 9:00 KAWA POWITALNA

Przy kawie powitalnej otrzymasz dostęp do systemu ERP w zakresie planowania produkcji (moduł APS), z którego będziesz korzystał w trakcie trwania warsztatów.

9:00 – 10:30 START I WPROWADZENIE

Troszkę teorii na początek. Omówimy koncepcję zaawansowanego planowania produkcji w systemie APS, zaprezentujemy modele produkcyjne i przykładowy proces produkcyjny z wykorzystaniem narzędzi informatycznych do planowania i raportowania produkcji.

10:30 – 11.00  PRZERWA KAWOWA
11:00 – 12.30 PANEL UŻYTKOWIKA

Wyjaśnimy Ci jakie dane podstawowe rejestruje system ERP. Dostosujesz menu i interfejs do swoich potrzeb. Omówimy, jak stworzyć stanowiska pracy oraz listę zasobów. Skonfigurujemy i przedstawimy funkcje kalendarz. Zdefiniujemy wspólnie z Tobą listę zmian.

12.30 – 13.30  LUNCH
13.30 – 15.00  ZLECENIE PRODUKCYJNE – WIDOK I EDYCJA

Omówimy widok zlecenia produkcyjnego, dowiesz się jak edytować zlecenie produkcyjne. Pokażemy Ci jakie zależności, powiązania i czasy międzyoperacyjne możesz wykorzystać generując swój plan produkcji.

15.00  – 15.30  PRZERWA KAWOWA
15.30 – 18.00  PARAMETRYZACJA PLANU PRODUKCJI

Zdefiniujemy parametry dla Twojego planu produkcji i scenariusze planowania, uwzględnimy wykorzystanie przeciążeń, zdefiniujemy powiązane zapotrzebowania i optymalne terminy dostaw. Przeprowadzimy symulacje, uwzględnimy listę zmiennych, którą stworzyliśmy wcześniej. Swobodnie zaczniesz poruszać się w środowisku zaawansowanych systemów do planowania i harmonogramowania produkcji.

9:00 – 10:30 UWOLNIMY PLAN PRODUKCJI

Opracujemy plan gotowy do uwolnienia. Poznasz funkcjonalności systemu w obszarze zwolnienia planu produkcji do realizacji oraz możliwości raportowania wykonania produkcji.

10:30  – 11.00 PRZERWA KAWOWA
11:00 – 12:30  OBSŁUGA ZMIANY W PLANIE PRODUKCJI

Omówimy, jak obsłużyć zmianę planu produkcji i skonfigurować plan, tak aby klient z wysokim priorytetem otrzymał swój towar najszybciej jak to możliwe. Przedstawimy funkcjonalność systemu, która umożliwi Ci wprowadzenie zmian i dostosowanie się do aktualnie panujących warunków.

12:30  – 13.30  LUNCH
13:30 – 15:00  MONITORING I ANALIZA PRODUKCJI

Wizualizacja harmonogramów i graficzna prezentacja danych (przykładowe raporty), która umożliwią kompleksową kontrolę realizacji produkcji bezpośrednio w systemie ERP. Zidentyfikujemy opóźnienia w realizacji produkcji i ich przyczyn, podpowiemy – jak zlikwidować wąskie gardła w Twoim procesie realizacji produkcji.

15:00 – 15:30  PODSUMOWANIE

KORZYŚCI Z UDZIAŁU

Indywidualne potrzeby

Wiemy, że każde przedsiębiorstwo jest inne, aby efektywnie przełożyć zdobytą wiedzę na grunt Twojego zakładu dostosowujemy prezentowane przykłady do Twojej specyfiki potrzeb i sytuacji biznesowej.

PRACA W SYSTEMIE

Warsztaty to  praktyczne ćwiczenia – realizowane bezpośrednio w systemie. Zdajemy sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście i ćwiczenia praktyczne.

ZAMKNIĘTE WARSZTATY

Dedykowane wyłącznie Twojej organizacji – takie podejście gwarantuje komfort i swobodę, aby szczegółowo omówić przykładowe zagadnienia i sytuację w Twoim zakładzie produkcyjnym.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Twoja firma będzie mogła skorzystać z 1 dnia bezpłatnych konsultacji – doradzimy, jak zoptymalizować proces tworzenia planu produkcji w warunkach Twojego zakładu.

DOŚWIADCZENI TRENERZY

Praca i nauka pod okiem doświadczonych konsultantów, którzy na co dzień wspierają firmy z branży produkcyjnej w realizacji swoich celów. Prowadzący posiadają dar dzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniem tworząc otwartą atmosferę podczas prowadzonych przez siebie zajęć.

W pierwszym kroku wypełnij formularz zgłoszeniowy, aby przekazać nam chęć organizacji dedykowanego warsztatu w Twojej firmie.

Ustalimy termin i miejsce szkolenia – dostosujemy się do Twoich możliwości i indywidualnych oczekiwań.

Przedstawimy Ci warunki handlowe organizacji szkolenia w odniesniu do ustalonych parmetrów i liczby uczestników.

Zrealizujemy dedykowany warsztat i przygotujemy Cię do wykorzystania zaawansowanych systemów do planowania produkcji w Twoim zakładzie.

Twoja firma będzie mogła skorzystać z 1 dnia bezpłatnych konsultacji – doradzimy jak zoptymalizować plan produkcji w warunkach Twojego zakładu.

DLA KOGO?

Wydarzenia odbywają się w formie warsztatowej dzięki czemu wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w zajęciach i bezustannie zdobywają praktyczną wiedzę. Praca pod okiem konsultantów proALPHA gwarantuje poznanie funkcjonalności modułu APS w systemie ERP od podszewki. Program szkolenia skierowany jest do:

  • Szefów produkcji
  • Planistów produkcji

Wydarzenia dedykowane (zamknięte) organizujemy w przedsiębiorstwach, które wykorzystują aplikacje do zarządzania produkcją, jednak nadal ich głównym narzędziem planistycznym jest arkusz Excel lub planują inwestycje w systemy informatyczne i chcą precyzyjnie ocenić oraz poznać funkcjonalności systemów w obszarze planowania i zarządzania produkcją. Programy szkoleń i warsztatów proALPHA wspierają decydentów odpowiadających za wybór narzędzi informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwem, szczególnie rozwiązań klasy ERP.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU

TRENER

Szkolnie wybór i wdrożenie systemu ERP

Newsletter

Raz w miesięcu wysyłamy Newsletter. Informujemy w nim o najnowszych wpisach, organizowanych webinariach i szkoleniach. Jeśli chcesz być na bieżąco, podaj nam swój adres email. W dowlonym momencie możesz anulować subskrybcję.

MASZ PYTANIA?

+48 68 50 66 500

Przeczytaj również