Scroll Top

Webinarium: Symulacje planu produkcji w systemie ERP

Zastanawiasz się, czy Twój plan produkcji jest optymalny?

WPROWADZENIE

Przedsiębiorstwa produkcyjne nieustannie poszukują nowych sposobów na zwiększenie konkurencyjności. Aby maksymalizować uzyskiwane przychody udoskonalają procesy zarządzania produkcją, w szczególności obszar planowania oraz harmonogramowania. Na webinarium  poruszymy zagadnienia związane z symulowaniem wariantów produkcji za pomocą systemu ERP. Jako uczestnik spotkania poznasz sekret nowoczesnych zakładów produkcyjnych, który umożliwia im optymalizację procesu produkcyjnego, tworzenie planu produkcji odpowiadającego aktualnym celom biznesowym firmy, oraz  wskazania wiarygodnego terminu zakończenia realizacji zlecenia produkcyjnego.

W czasie spotkania zaprezentujemy na żywo działanie oprogramowania proALPHA w obszarze planowania i harmonogramowania produkcji.  Przedstawimy jakie kryteria optymalizacji bierze pod uwagę system i które z nich mają kluczowy wpływ na plan produkcji. Poznasz mechanizm CTP (Capable-to-Promise), dzięki któremu ustalisz wiarygodny termin realizacji zlecania produkcyjnego i jego dostawy. Omówimy też sposoby kolejkowania  zleceń i operacji oraz nadawania  im priorytetów. Udowodnimy, jak sprawnie możesz porównać zasymulowane warianty planu produkcji i podjąć decyzje o realizacji najlepszego scenariusza. Zaprezentujemy przejrzystą wizualizację planu produkcji na wykresie Gantta i analizę obciążeń.

POKAŻEMY CI

99

Jak sprawnie opracować i porównać różne warianty harmonogramu produkcji?

99

Jak zoptymalizować harmonogram produkcji wraz z bilansem materiałowym?

99

Jaka ustalić optymalną kolejność zleceń i operacji?

99

Jak zarządzić zmianą w planie produkcyjnym?

99

Jak działa zaawansowane planowanie produkcji i czym różni się od klasycznego?

99

Jak określić wiarygodny termin zakończenia realizacji zlecenia produkcyjnego i dostawy wyrobu?

99

Przykładowy proces produkcyjny od zarejestrowania zlecenia, przez symulację produkcji, po zaharmonogramowanie na wykresie Gantta i analizę obciążeń.

… i wiele więcej!

TO WYDARZENIE JUŻ SIĘ ODBYŁO – OBEJRZYJ NAGRANIE!