Scroll Top

Wdrożenia systemów ERP

Przedstawiamy przykłady wdrożenia systemów ERP w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Zapraszamy do lektury!

Działalność przedsiębiorstw produkcyjnej zależy od popytu na oferowane przez nią produkty. Aby zapewnić konkurencyjność należy w odpowiedni sposób zajmować się obsługą klientów oraz zaoferować ofertę atrakcyjną cenowo. Można to osiągnąć dzięki efektywnemu zarządzaniu, najlepiej przy zastosowaniu odpowiedniego systemu zintegrowanego klasy ERP.

Wdrożenie systemów ERP w przedsiębiorstwach poprawia ich stan finansowy i umożliwia wprowadzenie szeregu usprawnień w obszarze zarządzanie pracownikami, logistyką, planowaniem zamówień oraz analiz i prognoz. Decyzja o wdrożeniu systemu zintegrowanego ERP wiąże się z dużymi nakładami finansowymi i organizacyjnymi to w wyniku końcowym opłaca się i przynosi na prawdę wymierne korzyści. Istotne jest umiejętne wykorzystania szerokiego wachlarza możliwości technologii IT i podjęcie rozsądnej decyzji o wdrożeniu systemu ERP.

Co to jest system ERP?

ERP (ang. Enterprise Resource Planning) oznacza planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Skrótem tym definiuje się klasę systemów informatycznych zbudowanych z niezależnych aczkolwiek ściśle współpracujących ze sobą modułów. Oprogramowanie ERP wywodzi się z systemów MRP (Planowanie Potrzeb Materiałowych) oraz MRP II (Planowanie Zasobów Produkcyjnych). Zadaniem tego rodzaju systemów jest integracja kluczowych procesów zachodzących w organizacji. Oprogramowanie ERP dostracza kompleksowy obraz sytuacji panującej w przedsiębiorstwie i usprawnia zarządzanie całą organizacją na wszystkich szczeblach decyzyjnych.

Dlaczego warto wdrożyć system ERP?

System klasy ERP pomaga i ułatwia proces zarządzania całym przedsiębiorstwem. Poszczególne działy firmy w systemie klasy ERP pracują na jednej aplikacji i korzystają ze wspólnych danych, co umożliwia im wzajemną komunikację oraz ułatwia monitorowanie całego przebiegu pracy. Dzięki wdrożeniu systemu klasy ERP w przedsiębiorstwie menadżer zyskuje wgląd w działania ludzi, magazynów, towarów, materiałów czy pieniędzy. Dlatego wdrożenia systemów ERP w przedsiębiorstwach są tak ważne. Jako rezultat wdrożenia systemu ERP przedsiębiorstwo zyskuje nie tylko szybsze tempo wykonywania czynności ale również efekty w postaci pieniędzy, wydajności pracowników oraz zwiększenia klientów.

Wdrożenia systemów ERP - obejrzyj materiał video:

Jak możemy Ci pomóc?

Wybierasz system ERP i nie wiesz, które funkcjonalności odpowiadają potrzebom Twojej produkcji? Chcesz się upewnić jakie mamy doświadczenia w zakresie usprawnień w obszarze planowania produkcji i zarządzania zmianą na produkcji?  Chętnie omówimy z Tobą możliwości, korzyści i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Zapraszamy do kontaktu z nami poprzez wypełnienie formularza lub kontakt telefoniczny pod numerem: +48 68 50 66 500

Wdrożenia systemów ERP - przykłady zastosowania w firmach produkcyjnych

Napisz do nas!

więcej?

Poznaj przykładowe wdrożenia systemu ERP w przedsiebiorstwach produkcyjnych. Odkryj jakie korzyści odniosły po udanym wdrożeniu!