Scroll Top

Webinarium: Jak obniżyć wartość magazynu?

Jaką strategię zarządzania zapasami wybrać?

WPROWADZENIE

Żyjemy w czasach, gdzie cashflow decyduje o być albo nie być przedsiębiorstwa. W przypadku firm produkcyjnych, jednym z najważniejszych elementów wpływających na przepływ gotówkowy są zakupy materiałów na magazyn oraz produkcja wyrobów na zapas – bez realnego zapotrzebowania.

Weź udział w webinarium dotyczącym sposobów na obniżanie wartości magazynu oraz innych metod odchudzania procesów i zasobów przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie systemu do zarządzania firmą produkcyjną – proALPHA. W czasie spotkania opowiemy Ci o najciekawszych strategiach zarządzania zapasami z użyciem różnych wariantów produkcji. Skupimy się zarówno na produkcji i kompletacji na zamówienie, która jest jedną z najczęściej wybieranych metod, a następnie płynnie przejdziemy do produkcji na magazyn. Prezentacja zawierała będzie kompletny proces produkcyjny, dlatego, w czasie jej trwania zobaczysz również etap projektowania wyrobów specjalnie pod zamówienie klienta. Po części procesowej, zajmiemy się narzędziami analitycznymi. Analiza ABC/XYZ umożliwi nam sprawne podejmowanie decyzji mające na celu obniżenie wartości magazynu, zaś analiza MRP będzie świetnym przykładem sposoby na optymalizację stanów magazynowych. Na koniec spotkania zaprezentowany zostanie moduł proALPHA APS, będący narzędziem do planowania produkcji „just-in-time”, która świetnie wpisuje się w schemat leanowego przedsiębiorstwa produkcyjnego.

POKAŻEMY CI

99

Jaką strategię zarządzania zapasami wybrać w zależności od stosowanych przez Ciebie wariantów produkcji?

99

Jak zaprojektować i zrealizować proces produkcyjny w zależności od aktualnych wymagań rynku?

99

Jak działa moduł projektowania wyrobów pod zamówienie klienta?

99

Jak wysoką skuteczność w obniżaniu wartości magazynowej ma analiza ABC/XYZ?

99

Czym jest analiza MRP i w jaki sposób pozwala na optymalizację stanów magazynowych?

99

W jaki sposób realizować tą metodę „just-in-time”z użyciem modułu proALPHA APS?

… i wiele więcej!

TO WYDARZENIE JUŻ SIĘ ODBYŁO – MOŻESZ OTRZYMAĆ NAGRANIE!

AGENDA

ZZ

Wprowadzenie do systemu proALPHA – omówienie architektury

ZZ

Opis strategii zarządzania zapasami w kontekście poszczególnych wariantów produkcji.

ZZ

Realizacja procesu produkcji na magazyn.

ZZ

Proces produkcji na zamówienie klienta.

ZZ

Kompletacja produktów zgodnie z zamówieniem od klienta.

ZZ

Proces projektowania wyrobów na zamówienie.

ZZ

Wykorzystanie analizy ABC/XYZ do obniżania wartości magazynowej.

ZZ

Optymalizacja stanów magazynowych za pomocą analizy MRP.

ZZ

Prezentacja modułu APS – proces produkcji „just-in-time”.

CHCESZ OTRZYMAĆ NAGRANIE?

ll
WYPEŁNIJ FORMULARZ
ODBIERZ EMAIL
ww
PRZEŚLIJ NAM OPINIĘ

FORMULARZ

""
""
""
""

DLA KOGO?

Nasze webinarium skierowane jest dla każdego zainteresowanego efektywnymi metodami obniżania wartości magazynu, a w szczególności dla osób zarządzających magazynami oraz odpowiedzialnych za procesy logistyczne lub zaopatrzenie w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Celem tego webinarium jest zaprezentowanie wymiernych korzyści wynikających z wdrożenia nowoczesnego systemu do zarządzania firmą produkcyjną, w kontekście optymalizacji procesów analitycznych, produkcyjnych i logistycznych prowadzących do minimalizacji wartości magazynowej.

W naszym webinarium może wziąć udział każda zainteresowana osoba, która kreuje i zarządza wyżej wymienionymi procesami biznesowymi. Zachęcamy do jak najszybszego zapisania się do wzięcia udziału, gdyż ilość miejsc jest ograniczona, a w przypadku dużej ilości chętnych zastrzegamy sobie możliwość odmowy dla części z zapisanych osób.

Partnerstwo medialne:

ERP dla produkcji - webinarium
STALEO_logo kompakt_pl
zrobotyzowany_logo_pion
AOL_logo

Newsletter

Raz w miesięcu wysyłamy Newsletter. Informujemy w nim o najnowszych wpisach, organizowanych webinariach i szkoleniach. Jeśli chcesz być na bieżąco, podaj nam swój adres email. W dowolnym momencie możesz anulować subskrybcję.

MASZ PYTANIA?

+48 68 50 66 500

Przeczytaj również