Scroll Top

Program warsztatów “Wdrożenie systemu ERP w firmie produkcyjnej”

JAK SPRAWNIE WDROŻYĆ SYSTEM ERP?

WPROWADZENIE

Konsultanci i eksperci z proALPHA przygotowali program warsztatów, w czasie których poznasz sprawdzoną metodykę wdrożenia systemu ERP. Pozyskana wiedza umożliwi przygotowanie Twojego zespołu do prawidłowego wdrożenia systemu do zarządzania przedsiębiorstwem. Udział w warsztatach to obowiązkowy krok, jeśli nie chcesz wydać więcej, niż wymaga tego wdrożenie i również, żeby produkt, który kupujesz, przyniósł bezpośrednie profity.

Trenerzy doskonale rozumieją, że wdrożenie systemu ERP w przedsiębiorstwie to trudne i odpowiedzialne wyzwanie dla kadry zarządzającej. Czynnik ludzki odgrywa ważną rolę w implementacji nowego systemu klasy ERP. Działy firmy, które będą miały styczność z systemem i powinny być zaangażowane w proces wdrożenia oprogramowania już od momentu wyboru systemu. Istotne jest, aby wszyscy pracownicy zostali poinformowani o powodach i skutkach wdrożenia nowego oprogramowania. Każdy pracownik powinien wiedzieć, jaka jest jego rola w projekcie wdrożenia nowego systemu ERP.

W czasie spotkań warsztatowych omówimy wszystkie istotne zagadnienia związane ze strukturą projektu, harmonogramem, fazami i rolą poszczególnych użytkowników.

Scenariusz warsztatów tworzony jest na podstawie realnych sytuacji i zdarzeń występujących w projekcie wdrożenia systemu ERP oraz realnych potrzeb szkolonych osób. Przed rozpoczęciem szkolenia trenerzy ustalą informacje dotyczące specyfiki organizacji, a co za tym idzie – potrzeb uczestników.

Trenerzy przybliżą Ci tajniki

99

Dobrych praktyk warunkujących powodzenie wdrożenia systemu ERP.

99

Odpowiedniego przygotowania zakładu na nadchodzące zmiany usprawniają przebieg projektu oraz minimalizują ryzyko niepowodzenia.

99

Zarządzanie zmianą w organizacji jako część implementacji ERP.

99

Prawidłowego wykonania analizy procesów biznesowych na potrzeby wdrożeń rozwiązań informatycznych klasy ERP.

99

Koncentracji na celach i efektywność procesu wdrożeniowego.

99

Struktury zespołu wdrożeniowego i roli kluczowych użytkowników we wdrożeniu systemu ERP.

99

Słownika pojęć i stosowanej terminologii w projekcie wdrożenia systemu ERP.

… i wiele więcej!

Przygotuj swój zespół do wdrożenia systemu ERP!

PROGRAM WARSZTATÓW

8:30 – 9:00 KAWA POWITALNA
9:00 – 9:30 JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO WDROŻENIA SYSTEMU ERP?

Zaczynamy szybkim, ale pełnowartościowym wykładem teoretycznym dotyczącym wyjaśnienie czym jest system ERP. Omówimy definicje pojęć stosowanych w projekcie wdrożenia systemu ERP oraz zaprezentujemy przebieg wdrożenia systemu ERP. Szczególny nacisk położymy na omówienie zagadnień związanych z komunikacją w projekcie i strukturą zespołu projektowego.

9:30 – 10:30 METODYKA WDROŻENIA SYSTEMU ERP

Przedstawimy zbiór zasad, narzędzi oraz dobrych praktyk, które pozwalają efektywnie realizować wdrożenie systemu ERP. Omówimy procedury, opracowane na podstawie wieloletnich doświadczeń zebranych przez konsultantów proALPHA, które korzystnie wpływają na szybkość, jakość oraz koszt realizowanego wdrożenia. Poznanie i zrozumienie metodyki przez zespół wdrożeniowy gwarantuje skuteczne wdrożenie systemu ERP.

10:30 – 11.00  PRZERWA KAWOWA
11:00 – 12.30 JAK PRZEPROWADZIĆ ORGANIZACJĘ PRZEZ ZMIANĘ?

Największą barierą przy wprowadzaniu zmian i wdrażaniu nowych aplikacji jest czynnik ludzki. Jakie bariery możemy spotkać na drodze wprowadzania zmiany i jak przebiega ten proces? Omówmy 4 fazy podejścia do zmiany: wyparcie, opór, próby i adaptację. Wyjaśnimy na czym one polegają i jak wyjść z każdej fazy, aby proces wdrożenia systemu był skuteczny?

12.30 – 13.30  LUNCH
13.30 – 15.00 MODELOWANIE PROCESÓW BIZNESOWYCH – WPROWADZENIE

To czas poświęcony na pozyskanie podstawowej wiedzy w obszarze identyfikacji, mapowania i modelowania procesów biznesowych w celu wdrożenia systemu informatycznego klasy ERP. Uczestnicy szkolenia opanowują zagadnienia związane z analizą procesów biznesowych, w stopniu umożliwiającym efektywną i sprawną współpracę w opracowaniu dokumentacji stanu „AS IS” i stanu „TO BE”.

15.00  – 15.30  PRZERWA KAWOWA
15.30 – 18.00  MODELOWANIE PROCESÓW BIZNESOWYCH – PRAKTYCZNE ZAJĘCIA

Omówmy przykłady map procesów, w różnych przedsiębiorstwach produkcyjnych, w podzialne na główne i wspomagające. Zobrazujemy widok i podział procesów biznesowych dla stanu “AS IS” oraz zaprezetnujemy zoptymalizowane modele procesów biznesowych, które zostały wypracowane i przygotowane pod wdrożenie systemu ERP (stan “TO BE”).

KORZYŚCI Z UDZIAŁU

Indywidualne potrzeby

Wiemy, że każde przedsiębiorstwo jest inne, aby efektywnie przełożyć zdobytą wiedzę na grunt Twojego zakładu dostosowujemy prezentowane przykłady do Twojej specyfiki potrzeb i sytuacji biznesowej.

PRACA W SYSTEMIE

Warsztaty to  praktyczne ćwiczenia – realizowane bezpośrednio w systemie. Zdajemy sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście i ćwiczenia praktyczne.

ZAMKNIĘTE WARSZTATY

Dedykowane wyłącznie Twojej organizacji – takie podejście gwarantuje komfort i swobodę, aby szczegółowo omówić przykładowe zagadnienia i sytuację w Twoim zakładzie produkcyjnym.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Twoja firma będzie mogła skorzystać z 1 dnia bezpłatnych konsultacji – doradzimy, jak zoptymalizować proces tworzenia planu produkcji w warunkach Twojego zakładu.

DOŚWIADCZENI TRENERZY

Praca i nauka pod okiem doświadczonych konsultantów, którzy na co dzień wspierają firmy z branży produkcyjnej w realizacji swoich celów. Prowadzący posiadają dar dzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniem tworząc otwartą atmosferę podczas prowadzonych przez siebie zajęć.

W pierwszym kroku wypełnij formularz zgłoszeniowy, aby przekazać nam chęć organizacji dedykowanego warsztatu w Twojej firmie.

Ustalimy termin i miejsce szkolenia – dostosujemy się do Twoich możliwości i indywidualnych oczekiwań.

Przedstawimy Ci warunki handlowe organizacji szkolenia w odniesniu do ustalonych parmetrów i liczby uczestników.

Zrealizujemy dedykowany warsztat i przygotujemy Cię do wykorzystania zaawansowanych systemów do planowania produkcji w Twoim zakładzie.

Twoja firma będzie mogła skorzystać z 1 dnia bezpłatnych konsultacji – doradzimy jak zoptymalizować plan produkcji w warunkach Twojego zakładu.

Szkolenia i wartszaty system ERP wdrożenia i wybór

DLA KOGO?

Wydarzenia odbywają się w formie warsztatowej, dzięki czemu wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w zajęciach i bezustannie zdobywają praktyczną wiedzę. Praca pod okiem konsultantów proALPHA gwarantuje przygotowanie zespołu do wdrożenia systemu ERP. Program warsztatów skierowany jest do:

  • Dyrektorów Zrządzających.
  • Kierowników projektów wdrożenia systemu ERP.
  • Reprezentantów jednostek biznesowych.

Wydarzenia dedykowane (zamknięte) organizujemy w przedsiębiorstwach, które stają przed wyzwaniem przygotowania organizacji do wdrożenia systemu ERP. Programy warsztatów proALPHA wspierają decydentów odpowiadających za wybór narzędzi informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwem, szczególnie rozwiązań klasy ERP.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU

TRENER

Szkolnie wybór i wdrożenie systemu ERP

Newsletter

Raz w miesięcu wysyłamy Newsletter. Informujemy w nim o najnowszych wpisach, organizowanych webinariach i szkoleniach. Jeśli chcesz być na bieżąco, podaj nam swój adres email. W dowlonym momencie możesz anulować subskrybcję.

MASZ PYTANIA?

+48 68 50 66 500

Przeczytaj również