Scroll Top

Pięć korzyści dla firm stawiających na Industry 4.0

Czwarta rewolucja cyfrowa w branży produkcyjnej to większa transparentność, automatyzacja procesów i produkcji oraz zwiększona wydajność i zdolności do realnego planowania. Można więc powiedzieć, że za jednym zamachem rozwiązywane są wszystkie największe bolączki producentów. Analitycy rynkowi z IDC3 przeprowadzili badania, według których większość przedsiębiorstw chętnych na zainwestowanie w rozwój firmy jest najbardziej zainteresowana optymalizacją procesów. 46 procent pytanych zależy na zmniejszeniu kosztów produkcyjnych, podczas gdy 32% spodziewa się ulepszeń na polu optymalnego wykorzystania linii produkcyjnych. Przeczytaj ten artykuł i poznaj korzyści z wdrożenia Przemysłu 4.0

Zmniejszenie kosztów produkcji

Konsultanci z Pierre Audoin Consultants potwierdzili, że produkcja i koszty logistyczne mogą być znacznie mniejsze w sytuacji zbliżenia do siebie momentu produkcji i momentu zapotrzebowania. Nowoczesny system ERP pozwala na zniwelowanie tej luki.

Zwiększenie jakości wyrobów

Jeżeli maszyny produkcyjne same kontrolują swoją pracę za pomocą sensorów i czujników, spada zapotrzebowanie na pracę ludzi. Wszystkie pomiary mogą być dokonywane w jednym momencie i na wszystkich stanowiskach. To co maszyna wykona w sekundę, ludziom zajęłoby kilka godzin. Procesując dane w czasie rzeczywistym i przekazując je decydentom – krytyczne problemy mogą być eliminowane natychmiast. To zapewnia zawsze równie wysoką jakość produktów.

Unikanie przestojów dzięki serwisowaniu predyktywnym

Serwisowanie predyktywne stało się jednym z kluczowych zagadnień w inżynierii produkcyjnej i zarządzania systemami. Z roku na rok, na całym świecie, zwiększa się ilość producentów, którzy wyposażają swoje linie produkcyjne w inteligentne systemy do monitorowania statusu maszyn. Sensory zamontowane na liniach są w stanie wykryć zużycie części lub usterkę i natychmiast powiadomić odpowiednie służby wewnątrz organizacji. Są również w stanie zaplanować następny serwis i przegląd maszyny lub oszacować datę przyszłej usterki w oparciu o dane przetwarzane w czasie rzeczywistym.

Elastyczna produkcja niezależnie od rozmiaru zamówienia

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom przemysłu 4.0, produkcja staje się jeszcze bardziej elastyczna. To już nie pracownik przygotowuje maszyny na następne zamówienie i ustala potrzebne metody i narzędzia do jego wykonania. Teraz fabryka robi to sama, ponieważ jest inteligentna. Koniec z problematycznym planowaniem produkcji i ciągłymi przezbrojeniami paraliżującymi produkcję. Rewolucja Industry 4.0 pozwala na płynny przepływ pracy niezależnie od tego, czy teraz produkujemy dziesięć tysięcy sztuk wyrobu, a za chwilę jedną sztukę na specjalne zamówienie. System zawsze znajdzie najbardziej optymalne i elastyczne rozwiązanie.

Maksymalne wykorzystywanie potencjału zebranych danych

Wszystkie dane zebrane przez inteligentom fabrykę Przemysłu 4.0 mają w sobie ogromny potencjał. Wdrażając nowoczesny system ERP możemy je okiełznać i zamienić w skarbnicę wiedzy. Analizuj przeszłe dane oraz twórz w oparciu o nieinteligentne analizy predyktywne, które z dużą dokładnością przewidują przyszłość. Analizy „co, jeśli” pozwolą na sprawne podejmowanie decyzji wykorzystując archiwalne dane systemowe do przewidzenia jakie następstwa będzie miał każdy Twój krok.

cyforwa-transformacja-industry-4.0-w-polsce

Przeczytaj również:

Jak możemy Ci pomóc?

Wybierasz system wspierający planowanie produkcji i nie wiesz, które funkcjonalności odpowiadają potrzebom Twojej produkcji? Chcesz się upewnieć jakie mamy doświadczenia w zakresie usprawnień w obszarze planowania produkcji i zarządzania zmianą na produkcji?  Chętnie omówimy z Tobą możliwości, korzyści i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Napisz do nas!