Scroll Top

ERP w chmurze

Wiele osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie systemu ERP w średniej wielkości przedsiębiorstwach wciąż niechętnie podchodzi do tematu uruchomienia oprogramowania ERP w chmurze. Mają wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa, kontroli i kosztów. To z kolei wpływa na niechęć do dogłębnego poznania możliwości, jakie oferują nowoczesne systemy ERP w chmurze. Istnieje jednak wiele istotnych argumentów przemawiających za zmianą. W niniejszym artykule dostawca ERP proALPHA przedstawia osiem najważniejszych powodów, dla których średniej wielkości przedsiębiorstwa powinny rozważyć wdrożenie ERP w chmurze.

1. Funkcjonalność ERP

Dostosowanie systemu ERP może z powodzeniem być przeniesione do chmury. W ten sposób specyficzne procesy biznesowe stosowane w danej firmie można odpowiednio odwzorowywać. Co ważne, cały proces przebiega szybciej niż rozwiązanie on-premises, ponieważ ERP w chmurze bazuje na już istniejącej strukturze.

2. Elastyczność

Wiele firm średniej wielkości chce przetestować chmurę, zanim przeniosą do niej wszystkie swoje obszary biznesowe. Jeśli dostawca posiada portfolio różnych modeli operacyjnych, nie stanowi to żadnego problemu. Niezależnie od tego, jakie firma ma konkretne potrzeby, będzie usatysfakcjonowana działaniem chmury prywatnej, modelu wynajmu SaaS lub operacji mieszanej z oprogramowaniem w chmurze i oprogramowaniem on-premises obsługiwanym we własnym centrum danych.

3. Dostępność i niezawodność

Wysoka dostępność i bezpieczeństwo danych są kluczowe dla nowoczesnych średniej wielkości przedsiębiorstw. Dlatego ERP w chmurze gwarantuje niezawodność i wysoką wydajność aplikacji. Podstawą tego są umowy SLA (service level agreements), które zapewniają płynną dostępność danych nawet w przypadku awarii.

4. Bezpieczeństwo

Ponieważ zagrożenia atakami cybernetycznymi stają się z roku na rok coraz bardziej realne, bezpieczeństwo IT jest niewątpliwie argumentem przemawiającym za wyborem ERP w chmurze. Szczególnie mniejsze przedsiębiorstwa nie są w stanie samodzielnie wdrożyć niezbędnego wysokiego poziomu bezpieczeństwa, ale specjaliści IT dostawców usług w chmurze już tak. Przez całą dobę czuwają oni nad bezpieczeństwem danych i serwerów oraz wdrażają niezbędne ustawowe przepisy.

5. Ochrona danych

Cloud computing made in Germany to prawdziwy znak jakości. Dane są przetwarzane w certyfikowanych centrach danych o wysokim poziomie bezpieczeństwa w Niemczech. Zapewnia to zgodność ze wszystkimi obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych w UE.

6. Oszczędność

Wybór oprogramowania ERP w chmurze niweluje koszty początkowe związane z inwestycją w licencje i sprzęt. Dzięki temu firmy mogą korzystać ze zwiększonego przepływu gotówki i inwestować posiadane środki w dalszy rozwój prowadzonej działalności. Koszty ERP w chmurze są rozłożone na cały okres użytkowania, a koszty bieżące pokrywają również ciągłą modernizację infrastruktury IT.

7. Mobilność dzięki zdecentralizowanym strukturom

Rozwiązanie w chmurze doskonale spełnia wysokie wymagania dotyczące mobilności pracowników i elastycznych modeli czasu pracy. Ponieważ cały system ERP w chmurze może być używany z dowolnego miejsca, pracownicy mogą pracować z domu lub zdalnie.

8. Efektywność pracy

ERP w chmurze odciąża zasoby IT średniej wielkości organizacji, ponieważ to do zadań dostawcy należy monitorowanie i utrzymanie całej infrastruktury. Średniej wielkości organizacje mogą dzięki temu skoncentrować swoje wysiłki na realizacji strategicznych zagadnień, takich jak IIoT, Industry 4.0, uczenie maszynowe i AI, a tym samym skupiają się na innowacjach i produkcji.

System ERP w chmurze

Przeczytaj również:

Jak możemy Ci pomóc?

Wybierasz system ERP w chmurze i nie wiesz, które funkcjonalności odpowiadają potrzebom Twojej produkcji? Chcesz się upewnić jakie mamy doświadczenia w zakresie usprawnień w obszarze planowania produkcji i zarządzania zmianą na produkcji?  Chętnie omówimy z Tobą możliwości, korzyści i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Napisz do nas!