Scroll Top

Webinarium: System ERP dla branży elektroniki i elektrotechniki

Zastanawiasz się, jak usprawnić proces produkcji wyrobów elektronicznych i elektrotechnicznych.

WPROWADZENIE

Kryzys gospodarczy coraz śmielej “zagląda” do portfeli przedsiębiorców – także tych zajmujących się produkcją wyrobów i podzespołów elektronicznych i elektrotechnicznych. Pomocny może być nieustający rozwój tej branży  – przy czym: z wyraźnym nastawieniem na jakość oferowanych usług. Nie bez powodu rośnie więc popularność zastosowania nowych technologii w procesie wytwórczym w branży elektroniki i elektrotechniki. Producent systemu proALPHA ERP oferuje dedykowane mechanizmy wspierające zarządzanie i rozliczanie produkcji na zlecenie.

W czasie tego webinarium dowiesz się,  jak usprawnić proces projektowania wyrobów elektronicznych i elektrotechnicznych, poprzez sprawne definiowanie struktur materiałowych BOM (ang. Bill of Materials) oraz technologii wykonawczych. Biblioteka BOM i technologii w systemie proALPHA ERP jest wykorzystywana do tworzenia nowych wyrobów (poprzez np. opcję wyszukiwania, kopiowania, aktualizacji i zapisywania) oraz wycen handlowych dla celów ofertowania. To na jej podstawie generowane są zapotrzebowania zakupów i plan produkcji. Na webinarium przedstawimy również mechanizmy zaawansowanego harmonogramowania zleceń produkcyjnych.

Istotnymi punktami prezentacji będą również wbudowane mechanizmy integrujące systemy CAD z systemem ERP i obiegu dokumentów, w tym dokumentacji technicznej. Zwrócimy również uwagę na możliwości usprawnień w obszarze oceny dostawców oraz śledzenia partii i serii, co bezpośrednio wpływa na podniesienie jakości oferowanych produktów.

POKAŻEMY CI

99

Dobre praktyki organizacji pracy, które warto zastosować w produkcji elektroniki i elektrotechniki?


99

Jak działa moduł DMS w zakresie obsługi obiegu dokumentacji technicznej wyrobu?


99

Jak efektywnie zarządzać strukturą materiałową i technologią wykonawczą dla wyrobów elektronicznych i elektrotechnicznych?

99

Jakie są metody budowania planu sprzedaży w przypadku produkcji urządzeń elektronicznych i elektrotechnicznych?


99

Montaż kontraktowy – czyli jak udoskonalić obsługę zlecenia ramowego i kontraktowego?


99

Jak zbilansować zapotrzebowanie materiałowe w różnych horyzontach czasowych produkcji urządzeń elektronicznych i elektrotechnicznych?

99

Jak usprawnić proces kontroli jakości dostaw oraz śledzenia partii i serii?

99

Porównanie wstępnej i końcowej produkcji, analiza odchyleń – jako efekt końcowy procesu wytwórczego.

… i wiele więcej!

TO WYDARZENIE JUŻ SIĘ ODBYŁO – MOŻESZ OTRZYMAĆ NAGRANIE!

AGENDA

ZZ

Zastosowanie modułów Workflow i  DMS, które gwarantują sprawne zarządzanie dokumentacją i obiegiem pracy w przedsiębiorstwie z branży elektroniki i elektrotechniki.

ZZ

Omówienie zagadnień związanych ze strukturą materiałów na przykładzie wtyczki elektrycznej. Definicja zasobów produkcyjnych i rozwinięcie kwestii budowania marszrut w produkcji urządzeń elektrycznych i elektrotechnicznych.

ZZ

Projektowanie wyrobu  – zarządzanie dokumentacją techniczną i integracja systemu ERP ze środowiskiem CAD.

ZZ

Zarządzanie sprzedażą – prezentacja różnych metod budowania planu sprzedaży na montaże kontraktowe i produkcję na zlecenie. Dobre praktyki w obsłudze zleceń ramowych i kontraktowych.

ZZ

Przedstawienie zasad bilansowania zapotrzebowania materiałowego w różnych horyzontach czasowych.

ZZ

Zarządzanie zakupami – omówienie kwestii obsługi ramowych i kontraktowych zamówień zakupu. Analiza kontroli jakości dostaw i rzetelna ocena dostawców w przypadku produkcji elektroniki. Traceability w branży elektronicznej i elektrotechnicznej.

ZZ

Wielozasobowe planowanie produkcji oraz tworzenie symulacji i alternatywnego planu produkcji w module APS systemu ERP.

ZZ

Controlling produkcji – porównanie kalkulacji wstępnej i końcowej produkcji na zlecenie. Analiza odchyleń bezpośrednio z systemu ERP.

CHCESZ OTRZYMAĆ NAGRANIE?

ll
WYPEŁNIJ FORMULARZ
ODBIERZ EMAIL
ww
PRZEŚLIJ OPINIĘ

W PIERWSZYM KROKU WYPEŁNIJ FORMULARZ, ABYŚMY MOGLI PRZESŁAĆ DO CIEBIE LINK DO NAGRANIA.

Odbierz wiadomość e-mail z linkiem do wirtualnego pokoju, w którym odbędzie się webinarium.

ODBIERZ WIADOMOŚĆ E-MAIL Z LINKIEM DO NAGRANIA.

FORMULARZ

""
""
""
""

DLA KOGO?

Nasze webinarium kierujemy do osób odpowiedzialnych za realizację celów biznesowych w przedsiębiorstwa produkcyjnych z branży  elektronicznej i elektrotechnicznej. Przede wszystkim chodzi o przypadki takie, jak produkcja urządzeń i podzespołów elektronicznych i  elektrotechnicznych.

Udział w webinarium może wziąć każdy, kto jest zainteresowany usprawnieniami w projektowania produktu oraz planowania i rozliczania produkcji. Liczba uczestników jest ograniczona – zastrzegamy sobie możliwość odmowy udziału w przypadku przekroczenia ilość zgłoszeń.

Partnerstwo medialne:

ERP dla produkcji - webinarium
STALEO_logo kompakt_pl
zrobotyzowany_logo_pion
AOL_logo

Newsletter

Raz w miesięcu wysyłamy Newsletter. Informujemy w nim o najnowszych wpisach, organizowanych webinariach i szkoleniach. Jeśli chcesz być na bieżąco, podaj nam swój adres email. W dowolnym momencie możesz anulować subskrybcję.

MASZ PYTANIA?

+48 68 50 66 500

Przeczytaj również