Scroll Top

Webinarium: System ERP dla branży elektroniki i elektrotechniki

Zastanawiasz się, jak usprawnić proces produkcji wyrobów elektronicznych i elektrotechnicznych.

WPROWADZENIE

Kryzys gospodarczy coraz śmielej “zagląda” do portfeli przedsiębiorców – także tych zajmujących się produkcją wyrobów i podzespołów elektronicznych i elektrotechnicznych. Pomocny może być nieustający rozwój tej branży  – przy czym: z wyraźnym nastawieniem na jakość oferowanych usług. Nie bez powodu rośnie więc popularność zastosowania nowych technologii w procesie wytwórczym w branży elektroniki i elektrotechniki. Producent systemu proALPHA ERP oferuje dedykowane mechanizmy wspierające zarządzanie i rozliczanie produkcji na zlecenie.

W czasie tego webinarium dowiesz się,  jak usprawnić proces projektowania wyrobów elektronicznych i elektrotechnicznych, poprzez sprawne definiowanie struktur materiałowych BOM (ang. Bill of Materials) oraz technologii wykonawczych. Biblioteka BOM i technologii w systemie proALPHA ERP jest wykorzystywana do tworzenia nowych wyrobów (poprzez np. opcję wyszukiwania, kopiowania, aktualizacji i zapisywania) oraz wycen handlowych dla celów ofertowania. To na jej podstawie generowane są zapotrzebowania zakupów i plan produkcji. Na webinarium przedstawimy również mechanizmy zaawansowanego harmonogramowania zleceń produkcyjnych.

Istotnymi punktami prezentacji będą również wbudowane mechanizmy integrujące systemy CAD z systemem ERP i obiegu dokumentów, w tym dokumentacji technicznej. Zwrócimy również uwagę na możliwości usprawnień w obszarze oceny dostawców oraz śledzenia partii i serii, co bezpośrednio wpływa na podniesienie jakości oferowanych produktów.

POKAŻEMY CI

99

Dobre praktyki organizacji pracy, które warto zastosować w produkcji elektroniki i elektrotechniki?


99

Jak działa moduł DMS w zakresie obsługi obiegu dokumentacji technicznej wyrobu?


99

Jak efektywnie zarządzać strukturą materiałową i technologią wykonawczą dla wyrobów elektronicznych i elektrotechnicznych?

99

Jakie są metody budowania planu sprzedaży w przypadku produkcji urządzeń elektronicznych i elektrotechnicznych?


99

Montaż kontraktowy – czyli jak udoskonalić obsługę zlecenia ramowego i kontraktowego?


99

Jak zbilansować zapotrzebowanie materiałowe w różnych horyzontach czasowych produkcji urządzeń elektronicznych i elektrotechnicznych?

99

Jak usprawnić proces kontroli jakości dostaw oraz śledzenia partii i serii?

99

Porównanie wstępnej i końcowej produkcji, analiza odchyleń – jako efekt końcowy procesu wytwórczego.

… i wiele więcej!

TO WYDARZENIE JUŻ SIĘ ODBYŁO – OBEJRZYJ NAGRANIE!

Przeczytaj również