Scroll Top

Geniusze elastyczności w branży maszyn i urządzeń

Jednym z głównych elementów tworzenia wartości w branży konstruowania maszyn jest projektowanie. Oprogramowanie ERP proALPHA pozwala Ci zmaksymalizować niezawodność i efektywność wszystkich procesów związanych z tym etapem. Listwa cech pozwala konstruktorom na szybkie wyszukanie części o identycznej konstrukcji w oparciu o listę artykułów. Dzięki temu nie tworzy się duplikatów produktów oraz zmniejszenie liczby części przetwarzanych wewnętrznie.

Aby lepiej koordynować współpracę pomiędzy działami najlepiej korzystać gotowych procesów zawartych w module proALPHA Workflow Management. Przykładowo, w momencie, gdy konstruktor doda nowy element w projekcie, system informuje o tym dział zaopatrzenia, aby mógł jak najszybciej rozpocząć kompletację ofert cenowych na materiał. Odpowiednio skonfigurowane przepływy pracy ułatwiają również skuteczne kontrolowanie historii zmian oraz ich zatwierdzania (przykładem są ścieżki akceptacji rysunków przez różne działy). System proALPHA ERP zapisze całą historię zmian, aby można było ją porównać ze stanem bieżącym.

Na żądanie, proALPHA CA-Link umożliwi Ci natychmiastową wymianę danych z systemami typu CAD (w ramach integracji online), dzięki czemu wszystkie dane projektowe będą automatycznie zapisane w systemie ERP, a konstruktor będzie mógł z nich korzystać bezpośrednio z poziomu systemu CAD. Dzięki temu rozwiązaniu, każdy pracownik Twojej firmy pracuje na tych samych i zawsze aktualnych informacjach. Sprawia to, że do lamusa odchodzi utrzymywanie nadmiarowych elementów i drogie aktualizacje interfejsów.

Wszystkie zmiany, które zachodzą w systemie można analizować przy pomocy narzędzi wbudowanych w proALPHA. W przyszłości dane te mogą posłużyć do optymalizacji procesów w firmie.

Produkcja - zawsze skuteczna, prosta i na czas

Branża projektowania i budowy maszyn i instalacji obciążona jest dużą różnorodnością części i złożonością produktów. Sprawia to, że kluczowym dla sukcesu staje się dokładne i skuteczne planowanie produkcji.

Oprogramowanie klasy ERP proALPHA posiada wbudowane narzędzia z zakresu planowania i harmonogramowania produkcji APS (Advanced Planning and Scheduling) z pomocą których można zrealizować produkcję zgodnie z różnymi metodykami:

  • Produkcja jednostkowa na specjalne zamówienie
  • Produkcja wariantowa na podstawie konfiguratora
  • Produkcja małoseryjna
  • Produkcja masowa
System ERP dla producentów maszyn i urządzeń

Moduł APS pozwala na monitorowanie produkcji w czasie rzeczywistym. Planować możemy przydział pracowników, maszyn i narzędzi, a oprócz tego specjalne funkcje pozwalają również na rezerwowanie zasobów takich jak transport, powierzchnie magazynowe czy instalacje technologiczne.

Konstruktorzy pracujący na systemie proALPHA odczuwają wyraźne poprawienie jakości i szybkości realizacji zamówień. Wbudowane algorytmy samoczynnie aktualizują harmonogramy w taki sposób by zawsze podawać rzeczywiste terminy realizacji, które nie przytłoczą działu produkcyjnego i sprawią, że klienci będą zadowoleni.

Jak sprawnie opracować plan produkcji? Obejrzyj materiał Video:

Przeczytaj również:

Jak możemy Ci pomóc?

Wybierasz system ERP i nie wiesz jak się do tego przygotować? Zastanawiasz się jak opracować dokument analizy przedwdrożeniowej? Chętnie omówimy z Tobą możliwości, korzyści i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Napisz do nas!